Domů » Úsek mládeže » ÚO rada mládeže » Záznam z jednání ÚORM SH ČMS dne 19. 1. 2010, Praha
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes208
mod_vvisit_counterVčera185
mod_vvisit_counterTento týden589
mod_vvisit_counterMinulý týden1207
mod_vvisit_counterTento měsíc1796
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5814
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096044001
Záznam z jednání ÚORM SH ČMS dne 19. 1. 2010, Praha Tisk
Pondělí, 15 Únor 2010 13:04

Jako první bod rada projednala organizační zabezpečení celorepublikové porady vedoucích OORM a KORM, která proběhne dne 10.dubna 2010 v Přibyslavi. Byl  sestaven program jednání a stanoveny prezentace vybraných témat (nové odznaky odborností, Ostrava 2009, Přípravka, činnost pracovní skupiny).

Dále ÚORM projednala organizační zabezpečení školení hospodářů OSH a KSH na úseku mládeže, které se uskuteční 1.dubna v Jánských Koupelích a 9.dubna v Přibyslavi. Rovněž byla podána informace o všeobecných rozpočtových opatřeních vlády ČR, která se pravděpodobně dotknou i krácení dotací.

Bylo předloženo vzorové organizační zabezpečení krajských kol hry Plamen a soutěže dorostu. Materiál byl schválen s několika drobnými úpravami.
Byla zdůrazněna povinnost dodržení termínu odeslání přihlášek na Mistrovství ČR.

Jako další rada projednala organizační zabezpečení školení pro hlavní vedoucí táborů a vedoucí mládeže I. KS – činovník, které se uskuteční v souběhu 29.4. – 2.5.2010 v Přibyslavi.

Rada se dále zabývala možnosti vyhlášení jarního termínu pro rozhodčí soutěží mládeže I. KS a to díky obrovskému zájmu při posledním školení. Na www.dh.cz bude zveřejněna přihláška a v případě dostatečného zájmu bude vyhlášen termín.

V letošním roce proběhnou opět dvě Letní školy instruktorů, v Jánských Koupelích v termínu
1. – 14.8.2010 a v Malých Svatoňovicích v termínu 7. – 21.8.2010.
ÚORM se dále zabývala námětem uspořádání týdenní Letní školy i pro dospělé účastníky. Jako závěr bylo stanoveno, že toto téma bude otevřeno na poradě vedoucích OORM a KORM, zda by o podobnou akci byl zájem. Jako alternativní možnost byly nabídnuty již probíhající kurzy pro začínající vedoucí v Jánských Koupelích.

Rada se dále zabývala organizační přípravou MČR hry Plamen a soutěže dorostu v Litomyšli. Vzhledem ke změně v pravidlech požárního sportu bude možné národní rekordy v PS uznat jen za předpokladu, že byl výkon měřen certifikovanou elektronickou časomírou. Proto na MČR budou zajištěny pouze takové časomíry.
Dále bylo schváleno použití jednotných džberových stříkaček i v letošním roce, budou ovšem použity stříkačky kovové, stejného typu jako na mezinárodní soutěži v Ostravě, které se velmi osvědčili. Jde o výrobek THT Polička, džberovky jsou kovové a mají kruhový průměr.
Byla projednána možnost elektronického měření disciplíny PÚ CTIF pomocí spouštěcích tlačítek ovládaných přímo velitelem družstva. Současná Směrnice hry Plamen to neumožňuje, bude ovšem provedena taková úprava, aby na příštím MČR již bylo toto možné. Pracovní skupina připraví materiál k dalšímu jednání ÚORM. Projednán byl časový harmonogram MČR, zejména přesun disciplíny běh na 100 m s překážkami na první den soutěže dorostu. To sebou ponese další nutné změny v harmonogramu, včetně změny příjezdu dorosteneckých družstev.
Dále se rada zabývala nominací rozhodčích na MČR, včetně obou hlavních rozhodčích. Členové ÚORM si na příští jednání připraví návrhy na jednotlivé posty.
Členové pracovní skupiny zajišťující kontrolu drah a materiálu budou zařazeni do sboru rozhodčích.

Rada se dále zabývala problematikou zastupování SH ČMS na jednáních České rady dětí a mládeže. Je nutné vytvořit věkově odpovídající skupinu lidí, která by tuto problematiku sledovala a účastnila se těchto jednání.

 

Další jednání ÚORM proběhne dne 16.3.2010 v Praze.

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

 
Banner

plakat chp-2017