Domů » Úsek mládeže » Tábory » Školení hlavních vedoucích táborů
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes170
mod_vvisit_counterVčera237
mod_vvisit_counterTento týden2314
mod_vvisit_counterMinulý týden1947
mod_vvisit_counterTento měsíc6759
mod_vvisit_counterMinulý měsíc47890
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096264858
Školení hlavních vedoucích táborů Tisk
Úterý, 11 Duben 2017 10:07

Příprava hlavních vedoucích táborů před sezonou

 

V pátek 17. března se do Hotelu Přibyslav sjelo 24 odvážlivců. Celkem 10 žen a 14 mužů zde prošlo školením pro hlavní vedoucí táborů. V pátek dopoledne a část odpoledne byly pro všechny asi nejtěžší, ale hlavně nejdůležitější. Neznalost zákonů neomlouvá, a tak na naše budoucí hlavní vedoucí čekaly zákony a vyhlášky pod vedením Ondry Knotka. Odpoledními tématy byly ještě pracovníci tábora, organizační příprava tábora, dokumentace pod vedením Petra Kostrůnka a Martiny Crhákové. Na večer bylo zařazeno odpočinkové téma a účastníci si mohli pod vedením Julie Burdychové vyzkoušet řadu výtvarných technik.

Sobotní dopoledne se neslo v duchu pedagogiky, psychologie pod vedením Martiny Crhákové. V první části odpoledne na táborníky čekalo další důležité téma - zásady poskytování první pomoci pod vedením Jany Urbancové, nejdříve teoreticky a poté prakticky. V praktické části si všichni mohli vyzkoušet, jaké to je poskytnout někomu pomoc, ať v případě, že někomu teče krev z nosu, což je na táborech běžné, až po to, co dělat s člověkem v bezvědomí. V druhé části odpoledne se účastníci museli rozdělit na dvě skupiny. Jedna skupina měla zmiňovanou praktickou zdravovědu a druhá skupina pak environmentální výchovu, drogovou problematiku a řadu dalších témat jako nápadník pod vedením Martiny Crhákové. Po večeři ještě na táborníky čekaly hry, a že bylo co hrát.

Nedělní dopoledne bylo o číslech, resp. o hospodaření - jak správně účtovat, co koupit a co ne, a bezpečnosti s Danou Vilímkovou. Na závěr kurzu na naše táborníky čekalo to, z čeho řada z nich měla veliký strach. Test o 80 otázkách však  pro většinu z nich nebyl žádným problémem.

Celý kurz byl spíše o výměně zkušeností, protože řada z účastníků nebyli žádní nováčci v tomto oboru, ale mají za sebou již řadu táborů v jakékoliv funkci.

Osvědčením to nekončí, ale začíná. Teď je před nimi jen tvrdá práce, a tak jim přejme, ať všechny jejich tábory dopadnou dobře a bez problémů. Ať se vždy vrátí všichni v pořádku domů a nesnáze se jim vyhýbají.

Martina Crháková

 

 

 

 
Banner

plakat chp-2017