Domů » Zprávy ze SH ČMS » Návštěva u hejtmanky Středočeského kraje
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes15
mod_vvisit_counterVčera153
mod_vvisit_counterTento týden553
mod_vvisit_counterMinulý týden1789
mod_vvisit_counterTento měsíc1561
mod_vvisit_counterMinulý měsíc7882
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096088782
Návštěva u hejtmanky Středočeského kraje Tisk
Čtvrtek, 02 Únor 2017 16:19

Starosta sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v posledních týdnech spolu se svými náměstky a jednotlivými krajskými starosty navštívil několik hejtmanů krajů za účelem navázání či obnovení spolupráce s dobrovolnými hasiči. Přinášíme zprávu z jedné takové návštěvy

Návštěva hejtmanky Středočeského kraje

První únorové dopoledne se uskutečnilo pracovně přátelské setkání zástupců dobrovolných hasičů Středočeského kraje a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou. Jednání se zúčastnili - starosta SH ČMS Karel Richter a jeho náměstek Lubomír Janeba. Hasiče Středočeského kraje zastupoval starosta krajského sdružení hasičů Oldřich Lacina a jeho náměstkové Dana Vilímková a Václav Jankovský.

Účelem jednání bylo seznámit paní hejtmanku s počty sborů dobrovolných hasičů a členskou základnou v největším kraji naší republiky. Ta čítá celkem 54 772 členů, z toho  39 471 mužů a 15 196 žen. Dále se skutečností, že dobrovolní hasiči jsou neodmyslitelnou součástí dění v obcích a městech, kde působí. Vždyť členové Jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí jsou ve sborech dobrovolných hasičů vychováni, tak říkajíc, od kolébky. Na mnoha místech svého působení jsou jediným aktivním hybatelem společenského a kulturního dění. V menších obcích jsou dobrovolní hasiči ti, kteří jediní uklidí náves a pomohou se vším, s čím je potřeba. A jejich nejzáslužnější činností je práce s hasičskou mládeží, přičemž v rámci Středočeského kraje máme 8 800 mladých hasičů, z toho 600 malých soptíků od 3 do 6 let.

Samozřejmě byly součástí jednání otázky financování spolků dobrovolných hasičů. Paní hejtmanka si je plně vědoma, jakou úlohu hrají dobrovolní hasiči ve společenském životě a přislíbila, že bude její velkou snahou činnost spolků podpořit. Nebrání se ani účasti na jednotlivých akcích a přijímání Záštity hejtmanky nad akcemi, u nichž o to bude požádána. V závěru jednání jsme si navzájem popřáli mnoho úspěchů a domluvili jsme si další schůzku se všemi starosty okresních sdružení v rámci Středočeského kraje, která by měla proběhnout koncem března nebo na začátku dubna.

Foto a text Dana Vilímková

 

plakat chp-2017