Domů » Úsek vnitroorganizační » Zasloužilí hasiči » Zasedání AZH 10. 11. 2016
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes605
mod_vvisit_counterVčera396
mod_vvisit_counterTento týden2081
mod_vvisit_counterMinulý týden2082
mod_vvisit_counterTento měsíc5755
mod_vvisit_counterMinulý měsíc7244
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096178810
Zasedání AZH 10. 11. 2016 Tisk
Pondělí, 05 Prosinec 2016 13:09

Zápis

z jednání Aktivu Zasloužilých hasičů SH ČMS konaného dne 10. 11. 2016 na Velehradě.

Program jednání:

  1. Zahájení
  2. Kontrola zápisu z minulého zasedání
  3. Informace z jednání VV SH ČMS a SS OSH
  4. Informace z krajských Aktivů Zasloužilých hasičů
  5. Diskuze a závěr

Přítomni: dle prezenční listiny

Ad.1 Jednání zahájil zástupce vedoucího AZH br. Václav Holásek přivítáním přítomných účastníků v okrese Uherské Hradiště a v obci Velehrad. Po té předal slovo vedoucímu AZH SH ČMS bratru Josefu Netíkovi, který  přivítal přítomné účastníky jednání, zejména pak hosty Lubomíra Janebu, náměstka starosty SH ČMS, Josefa Bernatíka, starostu KSH Zlín, a bratra Stanislava Pumprlu - starostu OSH Kroměříž a pracovníky kanceláře SH ČMS.

V úvodu br. Netík uvedl, že svou aktivní činnost v celostátním AZH končí br. Oldřich Zajíček z Plzeňského kraje, kterému poděkoval za dosavadní práci a předal mu „Poděkování“ od starosty SH ČMS. V dalším období bude Plzeňský kraj zastupovat br. Albert Jíra z okresu Klatovy.

 

Ad.2 Byla provedena kontrola zápisu z minulého zasedání AZH konaného dne 20.5.2016 v Přibyslavi, kde  jarní jednání proběhlo úspěšně a k zápisu nebyly žádné připomínky.

 

Ad.3 Bratr Lubomír Janeba podal ucelenou informaci o činnosti sdružení, zhodnotil provedené akce a nastínil akce připravené pro rok 2017. Současně informoval o připravované výměně členských průkazů (2017-2018). Další závažnou informací bylo upřesnění  dodatku stejnokrojového předpisu. Dále bylo hovořeno o „Plánu práce SH ČMS pro rok 2017“ , kde nás v nejbližším období čeká Hasičský ples v Olomouci, Udělování titulu ZH v termínu 4.-5.5.2017 a 9.-10.11.2017. Součástí Plánu práce je celá řada sportovních akcí.

 

Ad.4 Hodnocení činnosti podle jednotlivých AZH podle KSH :

KV –  Třeba Kurt situace vzájemných kontaktů se nezměnila (již 3 roky), vedoucí AZH není zván na jednání VV KSH, nemá informace o činnosti. Bylo dohodnuto, že se to opětovně pokusí řešit br. Netík se starostou KSH. Kraj má tři okresy a 15 ZH.

LI – Vejnar Pavel, ve spolupráci s br. Netíkem se podařilo rozhýbat spolupráci jednotlivých OSH a v roce 2016 proběhlo první společné krajské setkání AZH v Liberci, kterého se zúčastnili i zástupci polských hasičů a hejtman Libereckého kraje, který slíbil podporu těchto setkání.

HK  – Košťálek  Vlastislav,  předal písemné hodnocení činnosti. ZH dostávají HN zdarma.

SČ – Páv Josef, ZH proběhl na Berounsku v obci Nižbor, příští rok bude setkání  zajišťovat  OSH  Kladno. Na akce zvou i manželky ZH celkem se sejde okolo 150 osob.

JČ – Novák Jiří informuje, že se krajské setkání uskutečnilo dne 15.10.2016 ve Volarech pod záštitou OSH Prachatice. Mimo to jednotlivé okresy se setkávají samostatně. Mají setkání ZH a zasloužilých funkcionářů při dechovce, při čemž náklady hradí pořádající OSH. Při akcích je udělována vybraným ZH krajská medaile „Za zásluhy“.

VysočinaCulka Josef, v našem kraji jsou pořádána samostatná setkání ZH za účasti HZS. Krajské setkání proběhlo v říjnu v Pacově okres Pelhřimov. Byla předána písemná zpráva o činnosti AZH, aktiv organizoval také ozdravný pobyt v Náměšti nad Oslavou.

ZL – Ing. Plachý Pavel, aktiv organizoval ozdravný pobyt na Horní Bečvě, krajská setkání probíhají v pravidelném cyklu, letos na Velehradě. Přítomni byli: hejtman ZK dr. Myšák, senátor Valenta, který nabídl pro rok 2017 třídenní pobyt v Trenčianských Teplicích pro ZH zdarma, starosta SH ČMS  Ing. Karel Richter a vedoucí AZH Josef Netík.

ÚL – Barták Herbert, celkem 40 členů ZH. Malý zájem mladších funkcionářů o navrhování těch, kteří si to zaslouží, na vyšší vyznamenání. Letos návštěva HZS Žatec + Chmelařské muzeum v Žatci. Připomínka: V Polsku dostali 60 nových hasičských vozidel za peníze EU s tím, že příjemce tohoto vozidla hradí jen minimální částku. Proč to nejde u nás???!!! KSH Ústí n.L.  má problémy s OSH Děčín.

JM – Procházka Pavel, který zastupoval Ladislava Švejdu. 15. 10. 2016 proběhl krajský aktiv v Tuřanech, dále organizují ozdravné pobyty a gratulace v rádiu.

MSK – Helis Václav – podal písemnou zprávu

OLK – Tomeček Antonín předal písemnou zprávu, celkem žjících je 153 ZH z toho 12 žen. V závěru května proběhla akce žehnání nového krajského historického praporu a knihy „Dobrovolní hasiči olomouckého kraje“ vydané u příležitosti 15. výročí OLK. Každý ZH obdržel jeden výtisk s podpisem hejtmana. Zástupcem vedoucího byl KSH odsouhlasen bratr Antonín Zatloukal. V roce 2017 proběhne krajské setkání na Přerovsku v Hranicích a okolí.

PL – Zajíček Oldřich 102 žijících ZH, letos krajské setkání v Tachově. Br. Zajíček končí a v jeho činnosti bude pokračovat br. Albert Jíra, který byl odsouhlasen KSH jako jeho nástupce.

PHA – Štancl Miroslav, mají 30 ZH z toho 2 ženy. Uspořádali výlet do Stráže pod Nežárkou a krajské setkání v Dolních Měcholupech.

 

Ad.5 Po celkem čilé diskusi bylo dohodnuto, že se účastníci setkání pokusí navrhnout případné konstruktivní změny, které by mohly  přinést určitý pořádek do hodnocení návrhů na udělení  titulu ZH. Všichni souhlasí a doporučují změnu, aby místo SDH, návrhy na udělení Titulu ZH navrhoval VV OSH, který nejlépe zná hasiče, kteří si to zaslouží. Více sledovat a zohledňovat např.: (odbornost, absolvování různých odborných školení a získání dalších hasičských kvalifikací a odborností VP 1 – 3 , zapojení do funkcí , atd. )

Dále diskuze byla zaměřena na změny ve Statutu Aktivu „Zasloužilých hasičů“ SH ČMS, který již neodpovídá současné situaci.

Písemné připomínky ke změnám v udělování Titulu ZH a Statutu Aktivu „ZH“ SH ČMS předají elektronicky účastníci aktivu do 31. 1. 2017 bratru Josefu Netíkovi k projednání v ÚORVO,  případně v dalších orgánech  SH ČMS.

 

V závěru jednání poděkoval bratr Netík organizátorům za velmi milé přijetí, HVP za podporu našeho aktivu a všem přítomným za celoroční práci pro ZH a za aktivní přístup k řešení organizačních záležitostí.

Příští jednání našeho aktivu ZH SH ČMS se bude konat 3. května 2017 v Přibyslavi.

Popřál všem hezké vánoce a úspěšný konec roku a hodně zdraví a chuti do práce v roce  2017 .

 

Zapsal:

Antonín Tomeček

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

 

plakat chp-2017