Domů » Zprávy ze SH ČMS » Hasiči z Lounska u rakouských kolegů
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes21
mod_vvisit_counterVčera174
mod_vvisit_counterTento týden932
mod_vvisit_counterMinulý týden1274
mod_vvisit_counterTento měsíc4626
mod_vvisit_counterMinulý měsíc7212
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096035302
Hasiči z Lounska u rakouských kolegů Tisk
Pondělí, 03 Říjen 2016 10:25

Hasiči z Lounska navštívili kolegy v Rakouském Finkenbergu.

Ve dnech 23.-25. září 2016 zorganizoval velitel Úhereckých hasičů Jiří Kruk krásný zájezd, který měl cíl v Rakouském městečku Finkenberg, ležícím v Tyrolských Alpách. Z tohoto místa totiž pochází hasičská cisterna Úhereckých hasičů.

Cestou do Rakouska jsme se zastavili v Mnichově, kde jsme navštívili Muzeum BMW, Dopravní muzeum a Oktoberfest. Přesuny po Mnichově jsme absolvovali místním metrem a pěšky, za odborného a poutavého výkladu Jirky, který nám přiblížil  místní památky, olympijský  stadion, katedrálu s orlojem a další zajímavosti. Odpoledne jsme se vydali na cestu do našeho cíle, kde byl pro nás připraven společný večer z místními Finkenbergskými hasiči. Prohlédli jsme si jejich techniku a zázemí, v družné debatě jsme pak vydrželi až do půlnoci, za neustálého pojídání a popíjení bohatého občerstvení. Ráno nás čekala návšteva hasičů v Mayrhofenu, kde jsme také obdivovali auta, zázemí, výzbroj a výstroj místních dobrovolných hasičů. Během této prohlídky jsme debatovali a porovnávali systém zásahů, financování a školení hasičů u nás a v Rakousku, hodnotili plusy a zápory obou systémů. Z hasičárny se nám nechtělo, ale čekal nás další obrovský zážitek, a to cesta lanovkou s dvěma přestupy  na ledovec Hintertux do výšky 3250 m. I na této výpravě nás provázeli místní hasiči a během cesty nás seznamovali s náročností zásahů v těchto horských lokalitách. Po návratu z ledovce jsme byli svědky místního svátku, kterým je každoroční shánění krav z hor do stájí. Krásně nazdobené krávy se poslušně cestou z hor předváděly až do výběhu, kde se pohybovaly nerušeně mezi návštěvníky. Tuto akci provázel prodej suvenýrů a bohatého občerstvení za doprovodu rázné muziky a tance krojované Tyrolské mládeže.

V neděli jsme měli snídani už v 6.00 hod a po té jsme vyrazili k domovu. Cestou jsme ještě zastavili v Berchtesgadenu, kde jsme absolvovali krásnou exkurzi v solných dolech. Ta trvala asi 90 min a byla doprovázena českým výkladem o tom, jak se těžila  sůl dříve a jak dnes. Cestu jsme absolvovali důlním vláčkem, pěšky, ale i po dřevěné skluzavce nebo na voru. Přitom jsme byli svědky nádherných  úkazů.

Konec naší cesty byl na stanici HZS Louny asi ve 22.00 hod., po nervy drásajícím popojíždění po našich dálnicích.

Touto cestou bych rád poděkoval Jirkovi Krukovi za  zajištění tohoto výletu po všech stránkách,  včetně výkladů všeho druhu, na velmi vysoké odborné úrovni. Hasičům z Úherec a Smolnice za zajištění občerstvení na celé cestě a v neposlední řadě Martinovi Cimrmanovi, řidiči autobusu firmy OHEM, za bezpečnou jízdu během celé výpravy.

Na tento výlet budeme vzpomínat a zážitky vstřebávat ještě velmi dlouho.

Suchý Pavel

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

 

plakat chp-2017