Domů » Zprávy ze SH ČMS » Cenu Nadace ČEZ získala čtyřletá mladá hasička
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes90
mod_vvisit_counterVčera187
mod_vvisit_counterTento týden870
mod_vvisit_counterMinulý týden1241
mod_vvisit_counterTento měsíc90
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5715
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096036481
Cenu Nadace ČEZ získala čtyřletá mladá hasička Tisk
Úterý, 13 Září 2016 06:38

Cenu Nadace ČEZ na Olomoucko-opolských hrách získala nejmladší hasička, čtyřletá Bára

KOUTY NAD DESNOU – Čtyřletá Bára Přidalíková z dětského družstva Sboru dobrovolných hasičů z Loučné nad Desnou byla nejmladším účastníkem soutěže O pohár starosty Loučné nad Desnou, která proběhla v sobotu ve sportovním areálu Kouty. Jako odměnu za svou odvahu získala od Nadace ČEZ speciální hasicí přístroj a i další odměny. Soutěž malých požárníků byla součástí Olomoucko-opolských her, tradičního setkání turistů z České republiky a Polska, které podpořila Nadace ČEZ grantem 50 tisíc korun.

„Bára si u hasičů ještě hodně hraje. Ale mě baví na hasičině hlavně soutěže, nejraději se při nich starám o sací koš“ řekl Bářin sedmiletý bratr Adam, který ji spolu s dědečkem k hasičům přivedl.

Vítězem soutěže O pohár starosty Loučné nad Desnou se stali malí hasiči z Velkých Losin a jejich starší kamarádi z Petrova nad Desnou, kteří zvládli požární útok nejrychleji. Do soutěže se zapojila téměř stovka kluků a holek z celého údolí Desné.

„Mám z těch dětí radost. Nejde jen o to, že si takto vychováváme budoucí dobrovolné hasiče, kteří jsou pro život malých obcí nepostradatelní. Ještě důležitější je to, že hasičská činnost a soutěže dokážou děti vytáhnout od počítačů k aktivní činnosti,“ řekl starosta Loučné nad Desnou Jaroslav Sembdner.

Pátý ročník Olomoucko-opolských her přilákal do areálu Kouty stovky návštěvníků z mnoha regionů České republiky i z polského příhraničí. Pořadatelé připravili pro návštěvníky pestrý program: kromě soutěže hasičů například prohlídku starých automobilů a motocyklů, které na sportovním náměstí pod sjezdovkou zakončily svou jízdu přátelství, nebo koncert bluegrassové skupiny MY. „Mnoho návštěvníků také využilo mimořádnou padesátiprocentní slevu na lanovku, od které se vydali k horní nádrži vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně nebo na další atraktivní místa v okolí,“ dodal šéf areálu Kouty Petr Marek.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

 

Aktualizováno Úterý, 13 Září 2016 06:40
 

plakat chp-2017