Domů » Zahraniční vztahy » Výjezdy » SDH Kojetín na mezinárodní soutěži CTIF
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes226
mod_vvisit_counterVčera193
mod_vvisit_counterTento týden713
mod_vvisit_counterMinulý týden2082
mod_vvisit_counterTento měsíc4387
mod_vvisit_counterMinulý měsíc7244
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096177442
SDH Kojetín na mezinárodní soutěži CTIF Tisk
Středa, 20 Červenec 2016 09:41

MLADÍ HASIČI SDH KOJETÍN NA SOUTĚŽI V DISCIPLÍNÁCH CTIF V RAKOUSKU

Dne 9. července 2016 se mladí hasiči z SDH Kojetín (o. Příbram) zúčastnili  soutěže v disciplínách CTIF v rakouském Grosspeterdorfu. V Rakousku jsme byli srdečně přivítáni a po celou dobu jsme se setkávali s přívětivým jednáním a perfektním zázemím. Dokonce nám rakouští hasiči připravili na rozloučenou diskotéku a po celý soutěžní den jsme měli zdarma vstup do místního bazénu, což jsme v horkém počasí uvítali.

Soutěžili jsme ve dvou kategoriích. Bronzové a stříbrné. Bronzová probíhala klasicky - každý běžel svůj natrénovaný úsek. Ve stříbrné si každý ze závodníků úsek vylosoval, takže se pozice zcela přeházely. Bylo to docela zajímavé a pro nás výzva zvládnout co nejlépe i to, co nemáme natrénované.

V bronzové kategorii jsme uspěli, nedostali jsme žádné trestné body. A i když se nějaké mouchy vyskytly, celkovým časem bychom se zařadili na 6 místo z celkových 70 družstev. Ve stříbrné kategorii jsme měli celkem smůlu na los a většina z nás si vytáhla to, čeho se nejvíc obávala. Např. náš nejslabší člen si v útoku CTIF vylosoval pumpování. Bylo jasné, že výsledek nebude nejlepší a nějaké chyby jsme také udělali. Ale užili jsme si to, a každý se se svým úkolem popral, jak nejlíp mohl.

Asi je na místě podotknout, že pravidla disciplín CTIF zde byla trochu odlišná od mezinárodních pravidel, takže jsme se museli poprat např. s jiným vázáním úvazu na proudnici a s jiným hodnocením disciplín. Také jsme se od místních pořadatelů dozvěděli, že v Rakousku trénují mladí hasiči celoročně pouze disciplíny CTIF, nemají jiné disciplíny jako my v Česku (např. požární útok), takže jsou v nich opravdu nadupaní. Proto si myslíme, že se za náš výsledek nemusíme vůbec stydět.

Při závěrečném slavnostním ceremoniálu, na který za zvuku živé kapely napochodovala všechna družstva, jsme dostali dva nádherné poháry- bronzový a stříbrný, každý za příslušnou kategorii.  Jako hosté jsme byli hodnoceni zvlášť, a tak jsme nakonec obsadili v obou kategoriích první místa, protože hosté z Maďarska a Chorvatska na soutěž bohužel nedorazili a nemohli jsme s nimi poměřit své síly.

Z Rakouska jsme si odvezli spoustu pěkných dojmů. Prověřili jsme si tu znalosti němčiny i angličtiny a zažili spoustu legrace.  Byla to naše první a doufáme, že ne poslední zahraniční soutěž.

A když už jsme byli v tom cestování a nedaleko Maďarska, zajeli jsme ještě do Sárváru na tobogány a na tři dny k Balatonu za vodními radovánkami.

Bylo to nádherných 6 dní a doufáme, že si je budeme moci zopakovat.

 

Ludmila Šimečková

 

plakat chp-2017