Domů » Reprezentace » Reprezentace dorostu v PS » Z posledního soustředění reprezentace dorostu
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes9
mod_vvisit_counterVčera362
mod_vvisit_counterTento týden1688
mod_vvisit_counterMinulý týden2118
mod_vvisit_counterTento měsíc7817
mod_vvisit_counterMinulý měsíc10016
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096190888
Z posledního soustředění reprezentace dorostu Tisk
Neděle, 17 Červenec 2016 08:07

Soustředění dorostenecké reprezentace Ostrava

Mistrovství světa v požárním sportu v Ostravě se nám kvapem blíží. Všechny naše reprezentace se pilně připravují, a není to jinak ani u dorostenců. Ti se ve dnech 9. až 12. 7. sešli na předposledním soustředění. Ono to vlastně bylo poslední společné soustředění, kde se sešli všichni kluci.

V sobotu se v Olomouci konal Olomoucký dvojboj. Dorostenečtí reprezentanti měli tento závod určený jako povinný a sešli se zde v plném složení. Tím bylo zahájeno i soustředění. Ve výstupu na věz se klukům moc nedařilo. Bylo vidět, že nekorektní podmínky v podobě velmi zkráceného pískoviště v místě zápichu, jim dělaly velké problémy. Výsledky proto nebyly optimální, což ale trenérům nezkazilo náladu. V běhu na 100 metrů s překážkami už to bylo lepší. Dosažené výsledky ukazují, že forma reprezentantů stoupá.

Po závodech se větší část reprezentace přesunula do Ostravy. První tréninková fáze byla zahájena po 10 hodině ranní, to už byli v Ostravě přítomní všichni reprezentanti. Celé soustředění bylo tentokrát zaměřeno na kolektivní disciplíny. Kluci byli rozděleni do dvou týmů, které v areálu hasičské stanice trénovaly útoky. Dále se jezdilo na cvičný ovál Městského stadionu ve Vítkovicích trénovat štafety 4  x100 m. Předvedené výkony opět ukazují, že kolektivní disciplíny budou naší silnou zbraní. Kluci v nejmladší kategorii, popř. ti, co zrovna netrénovali kolektivky, pilovali techniku na věžích nebo stovkách. Na závěr soustředění si vyvolení jedinci vyzkoušeli hašení.

Domů se reprezentace rozjela v úterý (12. 7. 2016) v odpoledních hodinách, přičemž bylo určeno 18 kluků, kteří budou reprezentovat naší republiku na Mistrovství světa v Ostravě. V letošním roce neměli trenéři výběr vůbec jednoduchý. Všichni kluci byli vyrovnaní a o místo v soutěžních družstvech se prali do poslední minuty. Realizační tým děkuje za úsilí, odhodlání a výkony - Davidu Dvořákovi, Matyáši Lefnerovi, Kubovi Filipčíkovi, Adamu Baletkovi, Prokopu Kasalovi a Karlu Flídrovi, kteří se do výběru nedostali. Tito kluci jsou stále součástí našeho reprezentačního týmu, byť budou mistrovství sledovat jen z hlediště.

Jan Peterek

 
Banner

plakat chp-2017