Domů » Volný čas » Hasičské muzeum Krupka
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes626
mod_vvisit_counterVčera396
mod_vvisit_counterTento týden2102
mod_vvisit_counterMinulý týden2082
mod_vvisit_counterTento měsíc5776
mod_vvisit_counterMinulý měsíc7244
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096178831
Hasičské muzeum Krupka Tisk
Úterý, 24 Květen 2016 06:25

Zavítejte do Krupky

Všichni příznivci hasičské historie jsou zváni do podhůří Krušných hor, kde je od loňského listopadu nově otevřeno Hasičské muzeum v Krupce u Teplic v Čechách.

Původní muzeum bylo slavnostně otevřeno 24. června 1973 u příležitosti 100. výročí založení SDH Krupka a nacházelo se v Husitské ulici, v přízemí budovy Muzea v Krupce, které je pobočkou Regionálního muzea v Teplicích. Za desítky let trvání SDH Krupka nashromáždili jeho členové spoustu unikátních exemplářů techniky, výzbroje, výstroje a dalších předmětů souvisejících s činností hasičů. Nedílnou součástí sbírky jsou dokumenty, fotografie a mnoho různých písemných a obrazových artefaktů. Výstava se také v průběhu let rozrostla o „dědictví“ zaniklých sborů z okolních obcí i o dary, které krupským věnovali kamarádi hasiči ze sborů spřátelených. V novém tisíciletí začal přestal prostor vyhovovat. Naštěstí se městu  podařilo získat prostředky na opravu bývalé budovy fary u kostela Nanebevzetí Panny Marie

Vznikla tu atraktivní expozice historické hasičské techniky s mnoha unikáty, jedinečná ukázka výstroje a výzbroje a také sbírka dokumentů, fotografií, tištěných artefaktů a písemností, které mapují činnost nejen krupského, ale i hasičských sborů z okolních obcí. Mezi nejzajímavější technické exponáty patří část vůbec první hasičské stříkačky z roku 1802, čtyřkolová koněspřežná stříkačka a dvoukolové ruční stříkačky z počátku 20. století nebo světová rarita - motorová stříkačka zn. Flader s pěnotvorným příslušenstvím.

Hasičské muzeum najdete v centru města v Husitské ulici. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle od 10 do 16 hodin. Pro skupinové prohlídky je možné objednat návštěvu i v jiné dny a to telefonicky na č.: 417 803 130. Pokud byste ale přijeli do Krupky neplánovaně a zavolali otci-zakladateli muzea Herbertu Bartákovi na 724 202 504, určitě vás neodmítne.

Foto ochutnávku muzejních exponátů naleznete na webových stránkách:

http://www.krupka-mesto.cz/hasicske-muzeum/gs-1167

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

 

plakat chp-2017