Domů » Soutěže » ÚOR hasičských soutěží » Zápis z ÚORHS dne 19. 1. 2016
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes87
mod_vvisit_counterVčera187
mod_vvisit_counterTento týden867
mod_vvisit_counterMinulý týden1241
mod_vvisit_counterTento měsíc87
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5715
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096036478
Zápis z ÚORHS dne 19. 1. 2016 Tisk
Pátek, 29 Leden 2016 09:53

Jednání zahájil J.Henc

Účast : dle presenční listiny

 

Hodnocení soutěží za rok 2015

Rada zhodnotila OZ průběh soutěží v roce 2015.

MČR v PS 2016:

Návrh: Nabídnout možnost stravování na MČR s tím, že si SDH zaplatí dopředu a nemusí pak na místě shánět nějakou restauraci, jelikož jsou většinou plné závodníků a fanoušků.

ČP 2016: ÚORHS by měla jmenovat svého delegáta na každé kolo, který bude pověřen zajištěním jednotných podmínek, dle OZ ČP 2016, zejména presence, viz. ČP Praha 2015.

 

Kalendář soutěží

Rada navrhuje pro rok 2017 zavést systém vkládání soutěží na web, ve kterém by se dalo za pomoci filtru vyhledávat soutěže (podle data, okresu, disciplín atd.)


Kvalifikační podmínky pro družstva mužů a žen pro postup na Mezinárodní soutěž v klasických disciplínách CTIF Villach 2017

Rada schválila Podmínky kvalifikace a požádala vedoucího rady o předložení VV SH ČMS.  Poté bude materiál předložen ČNV CTIF. Po schválení bude kvalifikace vyhlášena na www.dh.cz a v Hasičských novinách.


Organizační zabezpečení Ligy CTIF

Rada schválila OZ Ligy CTIF 2016 a požádala vedoucího rady o předložení VV SH ČMS.

Rada se shodla, že je nezbytná schůzka s pořadateli jednotlivých kol, seznámení je s OZ Ligy, finančními podmínkami atd.. Jako delegáti ÚORHS na každé z kol ligy byli radou schváleni  M.Hartmanová a J.Vaněk.


Organizační zabezpečení postupových soutěží v PS a OZ MČR 2016

Rada se shodla, že písemné přihlášky do všech postupových kol v PS musí být vyplněny ve formátu MS Excel a takto elektronicky zaslány příslušnému organizátorovi.

ÚORHS doporučuje všem organizátorům  postupových soutěží požárního sportu používat k disciplíně požární útok jednotné požární stříkačky. Byl vytvořen statistický přehled krajů, které využívají jednotné stroje. Pouze 3 kraje toto doporučené pravidlo prozatím nectí.

Diskuse na téma „přetlakový ventil“:  J.Peterek doplní OZ  - u jednotné požární stříkačky nemusí být použit přetlakový ventil.

M. Kolka zajistí do dalšího jednání rady informace z GŘ HZS – stanovisko k přetlakovým ventilům.

 

OZ MČR v PS 2016

Pro získání rozhodčích na MČR v PS rada rozhodla zveřejnit veřejnou výzvu na www.dh.cz.


Kvalifikační podmínky MČR PS 2016  - jednotlivci (100m, věže)

Zpracování výsledků kvalifikačních závodů :

-        věže – bodování členů SDH zvlášť

-        zveřejnění kvalifikovaných závodníků 17.8.2016.


Český pohár 2016

Rada schválila OZ ČP 2016.

Dále stanovila, že na každém závodu ČP 2016 by měl být přítomen delegát z řad ÚORHS. Na březovém jednání rady bude zpracován přehled delegátů, který bude zaslán organizátorům jednotlivých kol s kontakty.

Dále rada stanovila kontrolu totožnosti závodníků přihlášených v systému www.stovky.cz - zajistí M. Kolka ve spolupráci s P. Šváb.

Dále se rada shodla, že se podobně jako u Ligy CTIF uskuteční schůzka s pořadateli jednotlivých kol.

Úkol pro P.Švába : doplnit  do OZ ČP 2016 možnost účasti i pro HZS, HZS podniku, ČHJ, MHJ.


Seminář CTIF

Rada doporučuje konání semináře v atletické hale v Praze.

Lektorovat budou dva zkušení zahraniční rozhodčí (viz. mezinárodní školení rozhodčích LINZ). Je nutné zajistit zdatné tlumočníky (Eva Cápová,…).


Kurz rozhodčích instruktorů PS

M. Kolka předložil radě seznam přihlášených zájemců o obnovu kvalifikace.

Rada po vzájemné dohodě s ŠVZ Brno stanoví dva termíny Kurzů, které se budou konat v Přibyslavi a zveřejní je na www.dh.cz.

 

Koncepce Přípravy reprezentace v požárním sportu na rok 2016

M. Němečková stručně představila základní body koncepce, která je založena zejména na jednotnosti podmínek pro přípravu všech reprezentačních celků, spolupráci a komunikaci trenérů, jejich odpovídajících kvalifikacích atd.. Konečná verze bude předložena ÚORHS na dalším jednání.

Na základě jednání Vedení SH ČMS proběhne po jednání rady pracovní setkání s kandidáty na post trenérů reprezentace žen a juniorek. Pokud dojde k dohodě obou stran, budou o této skutečnosti písemně informovány zejména členky reprezentačního výběru 2015 a oba trenéři schválení VV ČMS na rok 2015. 

M. Němečková dále informovala o úspěšném absolvování kurzu trenérské licence B – Vědecký základ sportovního tréninku a to jmenovitě M. Provazník (reprezentace dorostenek) a Karel Ryl (reprezentace dorostenců). V polovině kurzu jsou D. Michailidisová a P. Pustelník (reprezentace dorostenek) a v březnu kurz zahájí J. Arvai a M. Stuchlík. Rada doporučuje účast v kurzu i pro M. Kolku.

 

Pasportizace majetku

M. Němečková předložila ÚORHS jednoduchý formulář k Pasportizaci majetku SDH v oblasti sportu a objasnila členům rady, proč je důležité tyto údaje shromáždit.

Jedná se především o možnost dotační podpory na opravu, údržbu a provoz sportovních zařízení a materiálu, který je v majetku SDH. prozatím pro SDH tyto dotace nemůžeme žádat, jelikož nemáme k dispozici údaje o jejich majetku.

Rada souhlasí s názorem Vedení SH ČMS na zveřejnění formuláře pro všechna SDH.

 

Ostatní

J. Salivar  podal aktuální informace ze Sdružení sportovních svazů.

Další jednání ÚORHS proběhne dne 15. 3. 2016 v Praze.

 

Zapsal: Michal Kolka

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

 

plakat chp-2017