Domů » Školy a centra » ÚHŠ v Jánských Koupelích » Zahájení Junior Univerzity
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes0
mod_vvisit_counterVčera362
mod_vvisit_counterTento týden1679
mod_vvisit_counterMinulý týden2118
mod_vvisit_counterTento měsíc7808
mod_vvisit_counterMinulý měsíc10016
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096190879
Zahájení Junior Univerzity Tisk
Pondělí, 08 Červen 2015 07:20

Dne 16. května 2015 se uskutečnilo slavnostní zahájení Junior Univerzity na Ústřední hasičské škole SH ČMS v Jánských Koupelích. Jedná se o již druhý ročník určený pro studenty základních škol z Olomouckého kraje, který je inspirován úspěšným předcházejícím kurzem v Moravskoslezském kraji.

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

Zahájení se zúčastnili hlavní iniciátor a autor Junior Univerzity Doc. Dr. Ing. Miloš Kvarčák, ředitel ÚHŠ Jánské Koupele Ing. Jan Karger, starostka KSH Olomouckého Kraje Vlastimila Švubová, vedoucí krajské rady mládeže SH Olomouckého kraje Milela Sobotková, ředitel SPŠ Hranice Ing. Ivan Doležal, zástupce ředitelky SŠTaS Karviná Mgr. Ladislav Kováč, zástupce ředitelky SŠTaS Karviná Ing. Jiří Navrátil a Ing. Petr Vícha z USH Jánské Koupele. Finančně je projekt zabezpečen díky příspěvku Ústředí SH ČMS z dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a také podpoře Olomouckého kraje. Kurzu se účastní 30 studentů z Olomouckého kraje.
Junior Univerzita je multidisciplinárním vzdělávacím kurzem zaměřený na vzdělávání studentů základních škol. V rámci Junior Univerzity studenti získají teoretické znalosti i praktické dovednosti nejen v oblasti požární ochrany a bezpečnosti. Výuka probíhá na Střední průmyslové škole v Hranicích, Střední škole techniky a služeb v Karviné a Ústřední hasičské škole v Jánských Koupelích formou vysokoškolského studia. Výuka bude doprovázena řadou ukázek, experimentů a přednášek od odborníků z hostujících škol a studenty Fakulty bezpečnostního inženýrství, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.
Absolventi předcházejícího ročníku si během kurzu s neutuchajícím zájmem osvojili mnoho nových dovedností a znalostí, které si prohloubili a v praxi ověřili. Pořadatelé novým studentům přejí, aby i oni úspěšně ukončili kurz s úsměvem, spoustou nových přátel a motivací k dalšímu studiu.
Jan Smolka
Kamila Kempná

 

plakat chp-2017