Domů » Orgány SH ČMS » Shromáždění starostů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska » Shromáždění přijalo nové stanovy sdružení
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes54
mod_vvisit_counterVčera128
mod_vvisit_counterTento týden182
mod_vvisit_counterMinulý týden1327
mod_vvisit_counterTento měsíc729
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5715
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096037120
Shromáždění přijalo nové stanovy sdružení Tisk
Neděle, 19 Říjen 2014 15:25

Po deváté se od posledního sjezdu SH ČMS sešli v pátek 17. října 2014 starostové okresních sdružení hasičů k jednání druhého nejvyššího rozhodující orgánu SH ČMS - Shromáždění starostů OSH. Tentokrát na ně čekalo několik zásadních rozhodnutí, například změna stanov a strategické rozhodnutí o navýšení základního jmění Hasičské vzájemné pojišťovny.

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

Jako obvykle po úvodních procedurách starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ing. Richter zhodnotil nejvýznamnější události sdružení, které se udály od minulého Shromáždění starostů OSH. Právě uplynulý půlrok byl významnými akcemi doslova nabitý, a tak starostovi trvalo celou hodinu než je všechny shrnoul. Kromě veřejných akcí, které Sdružení pořádalo v rámci oslav 150 let českého dobrovolného hasičství, informoval i o některých jednáních vedení s ministry vnitra, mládeže a tělovýchovy, předsedou vlády, hejtmany a poslanci a o nejdůležitějších otázkách, které v posledním období řešilo vedení a výkonný výbor.

Mezi stěžejní úkoly které v posledním období vedení a výkonný výbor řešil je například požadavek na zvýšení základního jmění Hasičské vzájemné pojišťovny. Pojišťovna je nyní ve velmi dobré kondici. V posledních měsících došlo k výraznému zvýšení nově předepsaného pojistného, a to dokonce k procentuelně nejvyššímu mezi pojišťovnami sdruženými v České asociaci pojišťoven. Přesto ministerstvo financí požaduje, aby pojišťovna zvýšila své základní jmění. Sdružení se jako většinový akcionář snažilo zajistit posílení kapitálu upsáním nových akcií. To se dosud nepodařilo a tak Shromáždění starostů OSH rozhodlo zavázat zástupce Sdružení v dozorčí radě HVP, kromě prodeje akcií neprodleně iniciovali i odprodej kmene životního pojištění a ukončení celé této ztrátové aktivity. Tím by výrazně klesly nároky na tzv. kapitálovou přiměřenost HVP a odpadl tak i požadavek na zvýšení základního jmění HVP.

Starostové si však vymohli, že před případným uzavřením smlouvy o prodeji podílu Sdružení hasičů v pojišťovně budou o podmínkách ještě jednat na mimořádném zasedání Shromáždění starostů OSH.

Shromáždění starostů OSH projednalo také stav plnění rozpočtu roku 2014. V plnění nastalo sice několik odlišností, ale takového charakteru, že to nemělo vliv na jeho vyrovnanost. Byl také již schváleno hlavní zaměření SH ČMS na rok 2015 a Program činnosti SH ČMS do roku 2020, jako základní materiál pro předsjezdovou diskuzi.

Díky dobré přípravě výkonného výboru vše probíhalo hladce. Stejně jako schvalování nových stanov Sdružení. K připravenému návrhu byla sice řada závažných připomínek, nicméně téměř všichni přítomní starostové chápali nutnost novelizace stanov z důvodu precizování postavení krajských sdružení hasičů, které bylo nutné přijmout ještě před sjezdem. Současně bylo již nutné přizpůsobit stanov změnám, které přinesl nový Občanský zákoník. Podle výkladu přítomné právničky starostové vzali na vědomí, že Občanský zákoník má řadu nejasností, které budou muset být v nejbližších měsících precizovány. Ty pak zřejmě vyvolají i potřebu dalších změn v našich stanovách. Proto nakonec úpravy stanov prošly hlasováním velmi hladce. Stanovy ještě musí projít jazykovou korekturou a musí se promítnout i do dalších směrnic sdružení, například do Organizačního, Jednacího a Volebního řádu SH ČMS.

Aktualizováno Neděle, 19 Říjen 2014 15:37
 

plakat chp-2017