Domů » Soutěže » Dospělí » Disciplíny TFA » První MČR v disciplínách TFA proběhlo na jedničku
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes34
mod_vvisit_counterVčera174
mod_vvisit_counterTento týden945
mod_vvisit_counterMinulý týden1274
mod_vvisit_counterTento měsíc4639
mod_vvisit_counterMinulý měsíc7212
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096035315
První MČR v disciplínách TFA proběhlo na jedničku Tisk
Pondělí, 06 Říjen 2014 07:21

alt

 

Zbyněk Kadlčík ze Zlínského kraje se stal v sobotu 4. října 2014 ve Štramberku (okres Nový Jičín) prvním oficiálním mistrem dobrovolných hasičů v ČR v disciplínách TFA (v překladu „Nejtvrdší hasič přežije“). Zvítězil ve své kategorii do 40 let, nejlepší byl i bez rozdílu věku. Jediný Kadlčíkův čas nepřekročil hranici 7 minut. Na start premiérového domácího šampionátu pro členy SDH se postavilo pět desítek borců z celé ČR s výjimkou Karlovarského kraje.

 

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

Na druhém místě skončil ve věkové kategorii do 40 let dobrovolný hasič Jiří Štábl z Pardubického kraje, a to časem lehce přes sedm minut, třetí byl rozdílem pouhé půlvteřiny jeho kolega z týmu František Betlach. Bramborovou medaili si na Vysočinu odváží Tomáš Václavek, pátý byl Ondřej Šusta ze Středočeského kraje.

Ve věkové kategorii nad 40 let nastoupilo pět borců, dokončili kvůli jedné náročně překážce jen dva. Mistrovský titul si tak odváží do Olomouckého kraje Zdeněk Hubáček, v Bohuslavicích na Opavsku zůstane stříbro – pro Adama Ryše z Moravskoslezského kraje. Jejich čas přesáhl devítiminutovou hranici.

Celkem pro osm dobrovolných hasičů byla v sobotu v malebném Štramberku onou nepřekonatelnou překážkou namoklá tři metry vysoká dřevěná bariéra, doplněná visícím vlhkým lanem. Někteří se ji snažili marně pokořit několikrát, s vypětím všech sil. I když neuspěli, byli oceněni pochvalným potleskem.

V družstvech zvítězil Pardubický kraj, který měl hned tři borce v první desítce individuálních časů, druhý byl Kraj Vysočina, bronzový domácí Moravskoslezský kraj.

Městu i širokému okolí vévodí zřícenina hradu Strallenberg se známou válcovitou věží zvanou Trúba. A ta byla cílem všech závodníků, kteří k ní vyrazili paralelně ve dvojicích ze zdejšího bezejmenného Náměstí. V rychlém sledu předtím za sebou zde všichni absolvovali tři skupiny silových disciplín. Rozvinutí a rozložení šedesátimetrových haic, jejich smotání a uložení, 80 úderů obouruční palicí, přesun dvacetikilogramového závaží tunelem, záchrana osmdesátikilové figuríny, překonání třímetrové bariéry, transport dvou kusů závaží, sestavení žebříku, lezení po lešení, vytažení smotané hadice a ve finále běh po celkem 370 schodech zámeckého parku a Trúby.

Akci pořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, v úzké spolupráci s HZS Moravskoslezského kraje, Krajským sdružením hasičů MSK, Okresním sdružením hasičů Nový Jičín, sbory dobrovolných hasičů Štramberk a Kopřivnice a s městem Štramberk.

Záštitu nad mistrovstvím převzali hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a starosta města Štramberk Jan Socha. Oba se spolu se starostou SH ČMS Ing. Karlem Richtrem a náměstkem ředitele HZS Moravskoslezského kraje plk. Ing. Vladimírem Vlčekem zúčastnili sobotního slavnostního předávání pohárů, medailí, diplomů a věcných cen, mj. i různě dlouhých hliníkových žebříků. Podrobné (a již potvrzené) výsledky najdete zde:

 

družstva 

podle kategorií

bez rozdílu

Fotogalerie zde

 

Aktualizováno Pátek, 31 Říjen 2014 15:26
 

plakat chp-2017