Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes117
mod_vvisit_counterVčera211
mod_vvisit_counterTento týden117
mod_vvisit_counterMinulý týden1378
mod_vvisit_counterTento měsíc2702
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5814
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096044907
Zápis z 24. 10. 2013 Tisk
Pondělí, 04 Listopad 2013 08:47

Ústřední odborná rada pro historii a muzejnictví

 

Zápis ze zasedání konaného dne 24. října 2013 Chrastava.

Přítomni: viz prezenční listina

Pořad jednání dle programu (viz pozvánka)

 

Stálé body:

 

 1. 1)zahájení a schválení programu jednání

Karel Boháč přivítal přítomné a krátce představil region a samotnou Chrasstavu, poté předal slovo místostarostce paní Václavíkové, která představila chrastavské hasičské muzeum a velitele zásahové jednotky pana Pivoňku, který o muzeum pečuje. Jiří Pátek poděkoval za uvítání, představil členy ÚOR a poté zahájil vlastní jednání, představil program jednání, který byl beze změn schválen.

 

 1. 2)kontrola úkolůminulého jednání

Zápis schválen, úkoly z jednotlivých bodů budou projednány v rámci samostatných bodů.

 

 1. 3)informacejednání orgánů SH ČMS

Lubomír Janeba informoval o jednání vedení a především nedávném shromáždění starostů, o nákupu Hotelu Přibyslav. V rámci hodnocení činnosti byly kladně hodnocen jak mezinárodní, tak celostátní akce SH ČMS, byl schválen Statut vyznamenání SH ČMS. Lubomír Janeba také informoval o plánu činnosti na rok 2014.

 

Body dle programu:

 

 1. 1)Informace XXI mezinárodní rozhovoryPřibyslavi 9. -11. 10. 2013.

Jiří Pátek a Stanislav Bárta informovali o průběhu jednání mezinárodních rozhovorů a jednání historické komise. Informovali o záměru přebudovat síň mezinárodní spolupráce CTIF. Představili vydaný sborník a nastínili projednávaná témata. Debata se rozvinula k problematice certifikace veteránů. Lubomír Janeba navrhl zpracovat do češtiny regulativ a připravit podklady tak, aby prvotní sonda o možné certifikaci veteránů mohla proběhnout v rámci hasičských slavností v Litoměřicích.

Úkol: Stanislav Bárta zašle Lubomíru Janebovi aktuální verzi regulativu pro zajištění překladu do češtiny.

 

 1. 2)Historie dobrovolných hasičů stav prací

Stanislav Bárta informoval o ukončení jednání o spolupráci s nakladatelstvím mf dnes. Předložil zpracovaný harmonogram prací a nástin struktury jednotlivých kapitol (viz příloha zápisu). V debatě se řešila podoba výsledného rukopisu. Lubomír Janeba upozornil na to, aby výsledná kniha zůstala pro uživatele čtivá. Redakční tým bude pokračovat v práci dle předloženého harmonogramu a na příštím zasedání předloží příslušné výsledky.

 

 1. 3)Aktivity CHH Přibyslav 2013

Jiří Pátek podal přehled o uskutečněných akcích v roce 2013. Zhodnotil návštěvnost a pozval členy ÚOR ještě jednou osobně na následující vyhlášení soutěže kronikářů

 

 1. 4)Akce „150 let českého dobrovolného hasičstva“

Lubomír Janeba informoval, že ÚOR pro historii byla pověřena vedením o vytvoření jednoho názvu pro veškeré akce, které proběhnou v příštím roce v rámci oslav souvisejících se založením velvarského sboru. Stanislav Bárta navrhl obecnější název „150 let českého dobrovolného hasičstva“, pod nějž lze zahrnout i další akce a je i pro nehasičskou veřejnost srozumitelný. Po debatě byl tento název schválen.

Lubomír Janeba představil seznam nosných akcí: jarní shromáždění starostů, VH Velvary, propagační jízda, Hasičské slavnosti Litoměřice, Pyrocar.

Stanislav Bárta a Jiří Pátek informovali o tom, že výstava „Příběhy hasičských praporů“ se stane putovní a bude vystavena mj. ve Velvarech.

Josef Nitra informoval o vydání známky k této příležitosti a přípravě příležitostného razítka. Do konce listopadu je třeba nahlásit počet kusů pamětních listů (návrh 10 ks na okres + sběratelé) zajistí Josef Nitra). Dále informoval o schůzkách ve Velvarech. Hlavní oslavy jsou plánovány na 24. května. Představil také chystanou propagační jízdu a její trasu. Upozornil na chystanou zvláštní přílohu pro Hasičské noviny

 

 1. 5)Informace Pyrocar

Jiří Pátek informoval o přípravách této akce a o podepsání smlouvy na pronájem letiště.

 

 

 1. 6)Plán práce 2014

Pracovní materiál byl v diskuzi upraven a schválen v podobě přiložené k tomuto zápisu. Panovala shoda na záměru pokračovat ve výjezdních zasedáních v různých hasičských muzeích. Návrhy: Čechy pod Kosířem a Svatoňovice.

 

 1. 7)Informace o práci sekce sběratelství

Hanuš Vídršperk informoval o aktivitách sekce a chystaném listopadovém setkání

 

Různé:

Vyhodnocení soutěže kronikářů a vyhlášení nového ročníku.

Stanislav Bárta informoval o výsledcích soutěže, jejíž vyhlášení následovalo druhého dne. Na příští ročník byla prozatím pracovně navržena témata:

1) Zpovídání hasičských pamětníků pro období 1945-1960

2) Zakládání a první léta našeho hasičského sboru

další témata jsou určena k diskuzi, soutěž bude po další konzultaci se členy ÚOR vyhlášena do konce roku.

 

Lubomír Janeba se krátce vrátil ke kauze medaile Dr. Řepiského. Jiří Pátek informoval o záměru umístění pamětní desky v CHH

Ladislav Dvořák informoval o vzniku rady historie okresu Svitavy

Na závěr jednání účastníci navštívili expozici hasičského muzea v Chrastavě

Zapsal: Mgr. Stanislav Bárta

Přílohy:

Plán činnosti na rok 2014

harmonogram prací a rozvrh kapitol knihy o historii dobrovolných hasičů

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

Aktualizováno Pondělí, 04 Listopad 2013 08:53
 

plakat chp-2017