Domů
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes210
mod_vvisit_counterVčera328
mod_vvisit_counterTento týden538
mod_vvisit_counterMinulý týden2092
mod_vvisit_counterTento měsíc6988
mod_vvisit_counterMinulý měsíc9974
mod_vvisit_counterOd 25.9.20095810108
Záznam z jednání ÚOROO SH ČMS dne 15.1.2008 Tisk
Čtvrtek, 25 Prosinec 2008 09:47

Přítomni: dle prezenční listiny

Zapsal: plk. Mgr. Bohumír Martínek, Ph.D.

Program jednání:

 • Kontrola plnění úkolů z minulých jednání
 • Stav plnění dlouhodobých úkolů: vyvolaná jednání, spolupráce a kooperace složek, opatření k zajištění výsledků stanoveného úkolu, výsledky dosavadního průběhu, rekapitulace stavu plnění úkolu
 • Informace z jednání vedení a VV SH ČMS
 • Informace z činnosti KORP a OORP
 • Organizační záležitosti
 • Konkretizace plánu činnosti ÚOROO na rok 2006
 • Informace o plnění Harmonogramu pracovní komise GŘ k realizaci zabezpečení plnění úkolů CO jednotkami PO
 • Projednání dokumentu „Zabezpečení plnění úkolů CO jednotkami PO“
 • Specializační kursy pro velitele JPO v oblasti CO v roce 2008 v ÚHŠ SHČMS
 • Kursy referentů prevence SH ČMS k „Řešení MU a krizových situací v obcích“

K bodům 1 a 2 – Zasedání zahájil a řídil vedoucí rady. Provedl kontrolu úkolů z minulých jednání a konstatoval, že úkoly, včetně dlouhodobých jsou průběžně plněny.

K bodům 3 až 5 – Vystoupil starosta SH ČMS Ing. Karel Richtr. Poděkoval členům ÚOROO za činnost v roce 2007 a popřál hodně úspěchů v činnosti v roce 2008. Informoval o akcích a dalších záležitostech plánovaných v letošním roce:

 • PYROS 2008
 • PYROCAR (30.-31.8.)
 • ukončení dalšího běhu university 3. věku
 • příprava hasičské olympiády v Ostravě v roce 2009

Upozornil na možnost prezentovat činnost ÚOROO na některých akcích v rámci doprovodného programu (PYROCAR). Pan Netík informoval o některých úspěšných akcích na konci roku 2007 a to jednání VV SHČMS s krajskými starosty, 35. výročí Hry Plamen, 50. výročí založení ÚHŚ Bílé Poličany atd.

K bodu 6 – ÚOROO schválila (?) plán činnosti na rok 2008.

K bodu 7 – Vedoucí rady informoval o plnění Harmonogramu pracovní komise GŘ k realizaci zabezpečení plnění úkolů CO jednotkami PO. Informace bude předložena GŘ HZS ČR v měsíci únoru-březnu. (Bude obsahovat 2 dokumenty, které členové ÚOROO připomínkují a doplní do 31.1.2008.

K bodu 8 – K materiálu „Zabezpečení plnění úkolů CO jednotkami PO“ byla podána úvodní informace vedoucím rady.

K bodu 9 – Ke specializačním kurzům velitelů JPO v oblasti CO v roce 2008 byla podána úvodní informace vedoucím rady. Upozornil, že příprava instruktorů pro specializační kurzy velitelů se uskuteční ve dnech 21.-22.2.2008 v IOO Lázně Bohdaneč. Budou pozváni pracovníci HZS krajů, pracovníci ÚHŠ SHČMS i členové ÚOROO.

 •  
  • Specializační kurz v rozsahu 24 hodin bude určen pro velitele jednotek a družstev, kteří již absolvovali 40 hodinovou přípravu. Do budoucna se počítá s 56 hodinovou přípravou (40 hodin stávající, 16 hodin CO).
  • Specializační kurzy, popř. část celkové přípravy v oblasti CO zabezpečí ÚHŠ SH ČMS. K tomu mohou být v budoucnu využity granty, tak jako v roce 2008.
  • První kurzy by mohly školy nabídnout ve 2. pololetí 2008 (ÚHŠ Jánské Koupele).
 • Z diskuse vyplynuly následující závěry:

K bodu 10 – Ke kurzům referentů prevence SH ČMS sdělil úvodní slovo vedoucí rady. Kurzy budou určeny pro rozšíření znalostí „preventistů“ v oblasti řešení mimořádných událostí a krizových situací. K obsahu kurzu požádal o připomínky členy ÚOROO. Kurzy navazují na vydání společné příručky SH ČMS a MV-GŘ HZS v této problematice, jejichž počet 9000 ks je dispozicí SH ČMS. Cílem kurzu je připravit referenty prevence tak, aby mohli fungovat jako poradci orgánům veřejné správy, zejména starostům obcí.

p. Vícha – ÚHŠ Jánské Koupele budou hledat možný termín pro přípravu budoucích lektorů pro tento kurz.

p. Martínek – nabídl pomoc pro přípravu lektorů ze strany HZS ČR. Přislíbil poskytnout informace o realizaci této přípravy obcím. I když proběhla předběžná jednání, je potřebné sladit tuto přípravu s ÚOR prevence a řešit do budoucna požadavky na odbornou způsobilost a zpracování metodických pomůcek i pro tuto oblast preventivně výchovné činnosti.

Závěr: Členové ÚOROO zašlou připomínky k materiálům uvedených v bodech 8,9 a 10 do 31.8.2008. Další jednání se uskuteční v měsíci dubnu 2008.

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

Aktualizováno Čtvrtek, 25 Prosinec 2008 09:49
 

plakat chp-2017