Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes731
mod_vvisit_counterVčera872
mod_vvisit_counterTento týden3407
mod_vvisit_counterMinulý týden9339
mod_vvisit_counterTento měsíc13211
mod_vvisit_counterMinulý měsíc27138
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096223420
Zápis z 26. 4. 2013 Tisk
Úterý, 28 Květen 2013 14:54

Zápis ze zasedání konaného dne 26. dubna 2013 Zbiroh.

Přítomni: viz prezenční listina

Pořad jednání dle programu (viz pozvánka)

Stálé body:

 

 1. 1)zahájení a schválení programu jednání

Jiří Pátek zahájil jednání, poděkoval za zajištění prostor Jaroslavu Maděrovi v muezu Zbiroh. Přivítal účastníky a představil program jednání, který byl beze změn schválen.

 

 1. 2)kontrola úkolůminulého jednání
  1. a)Cena Dr. Řepiského-Jiří Pátek představil návrh statutu Ceny zpracovaný Stanislavem Bártou po vzájemných konzultacích. Návrh bude rozeslán členům UORpřipomínkám.

 

 1. 3)informacejednání orgánů SH ČMS

Lubomír Janeba informoval o výroční zprávě za loňský rok, o jednání ústředních orgánů a shromáždění starostů. 2014 bude ČR hostit mistrovství světa v požárním sportu dorostu. Změny statutu vyznamenání -projednávání přesunuto na podzim. Schválen nový stejnokrojový předpis -precizace, jmenovky, šňůry. Zmínil se o jednání redakční rady Alarm revue a upozornil na CHH jako studnici materiálu pro historické rubriky.

Body dle programu:

 

 1. 1)SeznámeníVZ SH ČMS a CHH Přibyslav

Jiří Pátek předložil členům ÚOR výroční zprávu a krátce ji okomentoval.

 

 1. 2)Informace XXI mezinárodní rozhovoryPřibyslavi 9. -11. 10. 2013.

Jiří Pátek informoval o zdravotním stavu předsedy historické komise CTIF a o chystaných úpravách v Expozici CTIF.

Stanislav Bárta informoval o počtu přihlášených, chystaném programu a již zaslaných pracích. Tématem rozhovorů je Sanitní a záchranářská služba u hasičů. Za ČR zpracoval příspěvek Vasil Pekar a Alois Vláčil. Jiří Pátek doplnil informace k technickému zajištění mezinárodních rozhovorů. Ocenil spolupráci s kanceláří SH ČMS a redakcí Hasičských novin a paní Čejchanovou.

 

 1. 3)Chystané akceoslavám 150 výročí vzniku SDH Velvary

Josef Nitra informoval o přípravných jednáních ve Velvarech spolu s Josefem Pávem. Oslavy začnou již jarním shromážděním starostů, hlavní část proběhne v květnu, oslavy vyvrcholí PYROCAREM. Informace z redakce Alarm Revue-chystaná série článků k 150 výročí. Oslovil členy UOR s žádostí o spolupráci při přípravě textů. Představil nástin květnových oslav - 22. 5. výroční schůze ve Velvarech a jednání VV v Liberci a na to navazující propagační jízda-nastíněn kalendář jízdy.

Dále Josef Nitra představil letošní propagační jízdu, nastínil její program a návaznost na Hasičské slavnosti v Litoměřicích.

Stanislav Bárta informoval o projektu Příběhy hasičských praporů a na to navazující chystané expozici, která bude příští rok zapůjčena do Velvar.

 

 1. 4)Litoměřické slavnosti 7. -9. června 2013

Jiří Pátek informoval o přípravách na slavnosti a přípravě expozice v pavilonu H. Doplnil také informace k chystanému PYROCARU 2014. Jaroslav Maděra doplnil informace k programu v Litoměřicích-předání požárních automobilů v pátek dopoledne.

 

 1. 5)Informace o průběhu soutěže kronikářů

Stanislav Bárta informoval o hodnocení soutěžních prací, vysoce ocenil kvalitu přihlášených prací, doplnil ho za hodnotitele Miroslav Kružík. Zbývá uzavřít hodnocení některých témat. Konečné vyhodnocení bude uzavřeno do konce května.

Závěr: Stanislav Bárta rozešle členům ÚOR výsledky soutěže kronikářů s přehledem témat z minulých ročníků do konce června 2013. Členové ÚOR připraví pro podzimní jednání témata pro vyhlášení dalšího ročníku soutěže kronikářů.

 

 1. 6)Aktivity CHH Přibyslav 2013

Jiří Pátek informoval o úpravách expozice v CHH Přibyslav a chystaných akcích v průběhu roku 2013 (Pyros Brno, Litoměřice, mezinárodní rozhovory). Karel Boháč-upozornil na nutnost větší propagace CHH Přibyslav. Jiří Pátek poukázal na problémy s propagací a technickým zajištěním expozice. Josef Nitra poukázal na možnosti spolupráce s jednotlivými typy médií. Jaroslav Maděra upozornil na možnost spolupráce s institutem v Lázni Bohdaneč.

 

 1. 7)Publikace ke 150 letům.

Jiří Pátek informoval o jednání s redakcí MF. Bez ohledu na to, kdo bude reálně vydávat publikaci, bude redakční rada nadále pokračovat v přípravě publikace dle plánu tak, aby do konce roku bylo připraveno základní penzum textů a obrazových příloh. Členové redakční rady budou na podzimním jednání sekce informovat o stavu prací a předloží rozpracované rukopisy.

 

 1. 8)Informace o práci sekce filatelie a sběratelství

Hanuš Vídršperk informoval o záměru vydat zpravodaj, přislíbil poslední číslo zaslat členům rady elektronicky. Ocenil přístup pro sekce na webové stránky CHH. Informoval o zpracovaných textech členy sekce.

Jan Horský informoval o záměru připravit panely na hasičské slavnosti Litoměřice, přípravě zpravodaje a nabídl uspořádání výstavy v CHH k příležitosti 150 výročí velvarského sboru.

 

Různé:

Karel Boháč upozornil na podivnou komunikaci se šéfredaktorem Alarm revue. Lubomír Janeba doplnil poznámku o zaměření časopisu. Ladislav Dvořák-informace o založení odborných rad v okrese Pardubice.

Zapsal: Mgr. Stanislav Bárta

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

 

plakat chp-2017