Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes118
mod_vvisit_counterVčera300
mod_vvisit_counterTento týden1213
mod_vvisit_counterMinulý týden1279
mod_vvisit_counterTento měsíc812
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5612
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096112295
Zápis z 26. 10. 212 Tisk
Středa, 07 Listopad 2012 09:09

 

Ústřední odborná rada pro historii a muzejnictví

Zápis ze zasedání konaného dne 26. října 2012 v CHH Přibyslav.

 

Přítomni: viz prezenční listina

 

Pořad jednání dle programu (viz pozvánka)

 

Stálé body:

1) zahájení a schválení programu jednání

Jiří Pátek zahájil jednání, přivítal účastníky a představil program jednání, který byl beze změn schválen

 

2) kontrola úkolů z minulého jednání

a)      Medaile Dr. Řepiského-stanoviska členů rady:

Jiří Pátek ocenil aktivity Dr. Řepiského ovšem vytvoření personifikované medaile v rámci statutu vyznamenání SH ČMS odmítl. Dále upozornil, že se připravuje odhalení pamětní desky u příležitosti 90. výročí narození Dr. Řepiského. Jeho stanovisko podpořil též Lubomír Janeba.

Alois Vláčil navrhl, že přijatelnější řešení než personifikovaná medaile by bylo vydání pamětní plakety.

Jaroslav Maděra upozornil, že personifikované medaile nejsou příliš obvyklé a navrhl zřízení Ceny Dr. Řepiského, která by mohla být i sponzorsky dotována.

V diskuzi rozpracován záměr na Cenu Dr. Řepiského, měla by být udělována na návrh Nadace a CHH za zásluhy spojené s aktivitami, na jejichž poli obě instituce působí.

Závěr: Nadace a CHH zpracuje návrh statutu Ceny Dr. Řepiského, který předloží k projednání vedení SH ČMS do konce roku.

b)      Setkání hasičských muzeí.

Jiří Pátek upozornil, že vzhledem k nedodání podkladů od členů ÚOR není původní záměr realizovatelný. Navrhl záměr změnit a pořádat výjezdní zasedání ÚOR min. 1x do roka v některém z hasičských muzeí.

Návrh byl podpořen a Jaroslav Maděra nabídl jarní setkání ve Zbirohu u příležitosti otevření nové sezóny.

Závěr: Jednání ÚOR se v roce 2013 uskuteční na jaře ve Zbirohu a na podzim předběžně v Chrastavě

3) informace z jednání orgánů SH ČMS

Vzhledem k tomu, že jednání výkonného výboru a shromáždění starostů následuje po jednání ÚOR podal pan náměstek Lubomír Janeba pouze rámcové informace. Především referoval o účasti na jednání CTIF na Slovensku, kde byl zvolen nový prezident CTIF Thore Erikson

 


Body dle programu:

1) Vyhodnocení XX. mezinárodního setkání historiků

Jiří Pátek a Stanislav Bárta informovali o mezinárodních rozhovorech v Nizozemí. Představili publikaci a české příspěvky k dějinám profesionálních hasičských sborů. Pro podrobnější informace předložili k nahlédnutí zprávu o rozhovorech (zpráva na www.chh.cz).

2) „Historie dobrovolných hasičů“- kontrola stavu prací

Jiří Pátek a Stanislav Bárta informovali o vydavatelském záměru, který bude odpoledne projednávat výkonný výbor (viz příloha). Navazuje na práci redakční rady, kterou ustanovila ÚOR. Členové ÚOR debatovali podrobněji nad obsahovým zaměřením publikace. Z jednání vyplynula nutnost ustanovení výkonného redaktora, který by převzal koordinaci veškerých příprav.

Závěr: ÚOR pověřuje Jiřího Pátka funkcí výkonného redaktora chystané publikace.

3) Zhodnocení aktivit CHH Přibyslav včetně návštěvnosti

Jiří Pátek stručně informoval o proběhlých a připravovaných akcích.

4) Informace o průběhu soutěže kronikářů

Stanislav Bárta informoval o blížící se uzávěrce soutěže kronikářů (která byla též avizována v HN). K dnešnímu dni je přihlášeno 6 prací. Zastoupena jsou všechna témata.

Závěr: Stanislav Bárta po uzavření soutěže rozešle práce jednotlivým hodnotitelům k posouzení. Předpokládaný termín uzavření hodnocení je jarní jednání ÚOR v roce 2013.

5) Zaměření činnosti ÚOR historie a muzejnictví na rok 2013

Předkládá Jiří Pátek. Doplněno o podrobnější záměr sestavit kalendář aktivit ke 150. výročí vzniku hasičského sboru ve Velvarech (také viz bod Různé).

Závěr: ÚOR schvaluje zaměření činnosti na rok 2013 (viz příloha)

6) Informace o práci sekce filatelie a sběratelství

Jan Horský informoval o jednání sekce sběratelů.

Vyslovil záměr připravit výstavní panely pro Hasičské slavnosti v Litoměřicích 2013. Informoval o nutnosti do konce listopadu podat žádost, aby byla možnost zařadit známku k příležitosti hasičských slavností do emisního plánu - zajistí Josef Nitra.

Požádal o poskytnutí českých textů z mezinárodních rozhovorů pro potřeby členů sekce. Informoval o záměru vydat personalizovanou známku u příležitosti mezinárodních rozhovorů CTIF v Přibyslavi v roce 2013.

Hanuš Vídršperk informoval o jednání sekce sběratelů. Apeloval na stanovení termínů jednání s předstihem. Představil poslední vydání Zpravodaje sekce a o vyčlenění prostoru pro sekci na stránkách CHH Přibyslav.

Závěr: Josef Nitra zajistí podání žádosti o zařazení známky u příležitosti hasičských slavností v Litoměřicích do emisního plánu-termín konec listopadu.

Jan Horský zajistí vydání personalizované známky pro mezinárodní rozhovory CTIF v Přibyslavi v roce 2013.

Jiří Pátek nabídne termíny setkání na příští rok členům ÚOR do konce roku.

Stanislav Bárta zjistí dostupnost českých textů z mezinárodních rozhovorů pro potřeby členů sekcí.


Různé:

Stanislav Bárta informoval o záměru CHH restaurovat stuhy velvarského praporu, vytvořit výstavu o hasičských praporech a za účelem spolupráce kontaktovat Velvarský sbor a město Velvary. Josef Nitra navrhl koordinovat nebo minimálně monitorovat akce spojené s blížícím se výročím Velvarského sboru. Tohoto úkolu se ujme ÚOR-viz zaměření činnosti na rok 2013. Karel Boháč otevřel problematiku zpracování historie jednotlivých okresů. Navrhl ke zvážení vytvoření jednotného metodického návodu. Jiří Pátek a Lubomír Janeba poukázali na problematičnost takového záměru a upozornili na rozdílnou úroveň publikací, které vycházely k dějinám jednotlivých okresů.

 

Zapsal: Mgr. Stanislav Bárta

 

 

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

 

plakat chp-2017