Domů » Reprezentace » Reprezentace dorostu v PS » Střípky z Valmiery, jinakžto moje postřehy z dorosteneckého MS v požárním sportu: Den druhý – začínáme
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes110
mod_vvisit_counterVčera214
mod_vvisit_counterTento týden110
mod_vvisit_counterMinulý týden1415
mod_vvisit_counterTento měsíc4937
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5615
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096028401
Střípky z Valmiery, jinakžto moje postřehy z dorosteneckého MS v požárním sportu: Den druhý – začínáme Tisk
Čtvrtek, 19 Červenec 2012 19:55

Ráno je jako každé jiné, obloha slibuje sluníčko, ale my máme v hlavách Vlčáka. Jakou měl asi noc? No tvrdí, že se vyspal dobře a že by to chtěl zkusit…Ťukáme si na čelo, protože ta ruka se na nás včera moc netvářila, spíš se šklebila. Vlčák trvá na svém a tak ho uklidňujeme, že po snídani a na stadionu se uvidí.

Na konci cílové rovinky stadionu se tyčí „bášňa“, jak tady všichni říkají cvičné věži. Na tribunách převažují červeno-bílé kombinace spojené modrým klínem. Opravdu. Češi jsou na tribuně v přesile. Na jednotlivých vlajkách jsou nápisy Oznice, Ostrava, nebo Zbožnov. Připadám si jak před týdnem v Sokolově. Do kroku vyhrává kapela složená z několika bubenic, hráčů na činely, do toho valašské řehtačky a fanfáry z podtlakovek. Vše podpořeno zpěvem hitovek typu Hop, hop, hop…, nebo Češi, Češi… Je to jasné – tady jsme doma my.

Start mladší kategorie přesně v devět. Plácnu si s Dankem a prohodím něco ve smyslu-roztrhej je. A Dan je trhá. 7,55 o tom se nám loni ani nesnilo. Druhý v pořadí je Radim. Bohužel kazí a hned se ztrácí v koutě stanu a jako by ani nebyl. Teď potřebujeme Mařenu. Uff, je to tam 8,00 pro začátek dobrý. Druhý pokus zkouší Danek napálit, ale neúspěšně. Radim je bledý jak stěna a jen zaslechávám ouškem Kubu Paulíčka, jak mu říká, že v takovéhle situaci se poznají velcí závodníci. Drobná chybka tam byla, ale 7,69 vylepšuje náš součet. Marek už je v klidu a možná trošku ztrácí koncentraci. Druhý pokus běžel zbytečně. Nevadí. Po „mladšej gruppe“ jsme na 4.fleku.

Na řadu jdou střeďáci. Začíná Franta Viktora a nedaří se mu. Grošák jistí zápich a dává 9,02. No aspoň něco. Nakonec největší naděje Honza Gášek, ale taky mu pokus nevychází. Trenér Renda by nervozitou nejraděj rozžvýkal párátko, které má zrovna v zubech. Po prvních pokusech jeden trochu slušný čas. Ale už je tu druhé kolo. Koutkem oka vidím, jak se začínají rozcvičovat starší kluci. Proboha, co tam nacvičuje Vlčák?...Ale teď už Franta a druhý pokus skoro stejně jako první. Grošák taky ne moc čistě, ale zlepšuje na 8,88. Teď potřebujeme, aby něco dal Honza. Se zatnutými zuby se to daří. 8,60 s. Nic moc, ale máme dva jakés-takés časy. V součtu „srédněj gruppy“ 5. místo.

A jdeme na starší. Došlapy se posouvají o patro výš a první pán na holení je Šimon. Přestávka mezi kategoriemi se protahuje a to není to nejlepší pro koncentraci. Je tam chyb jak máku, ale 13,86 je základní kámen. Čmelákovi se první pokus nedaří, zález se zakopnutím o parapet a čas na nic. Bacha. Na start se staví Vlčák. Ruka čerstvě vyčištěná a převázaná, zpevněná bandáží. Během přípravy ho pozorně sleduju. Je bílý jak stěna. Ale dává :D Vlčáku, ty jsi démon :D ….12,26 je náš nejlepší čas. Šimon zůstává druhým pokusem na svém, Čmelda vylepšuje zález a ukrajuje desetinky – 13,42 se zapíše do součtu. Pro „stáršu gruppu“ 6.město a v celkovém součtu družstev jsme čtvrtí, za bezkonkurenčními Rusy, Bělorusy a Ukrajinou. Za námi Lotyši, Litva a Estonci.

Źádné velké překvapení se nekonalo, takže večerní finálové rozběhy na věžích se obejdou bez naší účasti. Alespoň si kluci budou moct v klidu užít slavnostní zahájení a pošetřit nějaké síly na zítřejší den. Čekají nás dopoledne stovky a odpoledne štafety. A my doufáme, že zítra by to mohlo konečně zacinkat.

Tak nám držte palce.

Za celý tým zdraví z Lotyšska Karlík

 

Fotogalerie z druhého dne ke shlédnutí zde.

 

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Červenec 2012 20:06
 
Banner

plakat chp-2017