Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes126
mod_vvisit_counterVčera300
mod_vvisit_counterTento týden1221
mod_vvisit_counterMinulý týden1279
mod_vvisit_counterTento měsíc820
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5612
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096112303
Univerzita dobrovolného hasiče Tisk
Úterý, 25 Říjen 2011 13:31

Úvod - v roce 2005 se začalo organizovat na podnět Ústřední odborné rady pro vzdělávání studium University 3. věku pro funkcionáře SH ČMS pořádané SH ČMS ve spolupráci s VŠB – TÚ Ostrava v rámci celoživotního vzdělávání. Začínalo se v ÚHŠ SH ČMS v Jánských Koupelích, časem se pak místem konání stala i druhá ÚHŠ v Bílých Poličanech a CHH v Přibyslavi. Tím se uvedené studium  stalo plošně dosažitelné pro zájemce z celé ČR. Studium se setkalo s velkým zájmem členů SH ČMS a mělo i velmi příznivý ohlas. Zájem způsobil, že původně zamýšlené jednoroční studium se rozrostlo na tříleté. Tím i došlo k tomu, že asi zbytečně bylo opakováno závěrečné slavnostní ukončení. Předností byla  kvalita přednášek zabezpečovaná lektory z VŠB –TU Ostrava, Ostravské university a také Ústřední odbornou radou vnitroorganizační. Nicméně je nutné vnímat dosavadní průběh do jisté míry jako zkušební a na základě získaných zkušeností a také s přihlédnutím k novým předpisům týkajícím se celoživotního vzdělávání na VŠB – TÚ Ostrava, zejména ale k potřebám vzdělávání funkcionářů SH ČMS je nutné  od 2012 nastolit pro tento typ vzdělávání nová pravidla. Ústřední odborná rada pro vzdělávání předložila návrh na studium funkcionářů SH ČMS s názvem Universita dobrovolného hasiče (UDH).

 

Universita dobrovolného hasiče (UDH)

 

je studium organizované SH ČMS ve spolupráci s VŠB Ostrava a Ostravskou universitou v rámci celoživotního vzdělávání.

 

Cílová skupina – doporučeno pro aktivní funkcionáře SH ČMS na úrovni OSH , KSH a VV SH ČMS, bez věkových limitů. Doporučené vzdělání studenta  středoškolské  a vyšší.

 

Profil absolventa: funkcionář SH ČMS vybaven odbornými znalostmi z oblasti PO (represe, prevence, ochrany obyvatelstva), základními znalostmi legislativy týkající se PO, znalostmi vnitroorganizačních předpisů SH ČMS, základních znalostí ekonomiky SH ČMS, zásadami práce s mládeží v SH ČMS, znalostmi o historii dobrovolných hasičů. Dále  vybaven funkcionářskými dovednostmi ( fundraising, komunikace, psychologie, práce s veřejností, rétorika, etiketa, práce s PC). Také osoba schopna poskytnout první pomoc. Tedy funkcionář schopný organizovat, řídit, zabezpečovat úkoly, jednat s partnery, propagovat činnost dobrovolných hasičů..

 

Výstup: osvědčení o absolvování vydané VŠB TÚ Ostrava  a odznak absolventa od SH ČMS. Tento výstup bude pro absolventy všech  tří ročníků. Každý ročník bude ukončen ověřením znalostí (buď testem nebo ročníkovou písemnou prací). Dále získá  osvědčení o odborné způsobilosti požární preventista právnické nebo podnikající fyzické osoby  podle  § 11 (odst.6), zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů .Na základě dobrovolnosti možnost získat odznak odbornosti Preventista a Hasič.

 

Místo konání : ÚHŠ SH ČMS Bílé Poličany, Jánské Koupele,  CHH v Přibyslavi, maximální počet osob 30 v každém místě

 

Doba trvání: 3 roky. Každý rok 4 víkendové soustředění. Závěrečné soustředění – slavnostní závěr na půdě VŠB TU Ostrava

 

Finanční zabezpečení v rámci jednoho roku:

Náklady na lektorskou činnost , náklady na dopravu lektorů, náklady na ubytování, náklady na stravování, nájmy učeben celkem činí 450000,- Kč.

Z toho příspěvek Ústředí SH ČMS 270000,- Kč

Zbývá částka 180000,- Kč, kterou je třeba pokrýt účastnickým poplatkem, což je 2000,- Kč na studenta.

Doporučuje se aby účastnický poplatek byl uhrazen vysílající organizační jednotkou SH ČMS (nebo alespoň část účastnického příspěvku).

Doprava na vlastní náklady studentů

 

 

Plán školení

 

I. ročník

1.soustředění

pátek – zahájení, organizační pokyny – 2 hod

sobota – vnitroorganizační činnost SH ČMS, základní dokumenty SH ČMS – 9 hod (ÚORVO)

neděle – historie dobrovolných hasičů – 4 hod

 

2. soustředění – práce s PC

 

3. soustředění - prevence - student     získá osvědčení o odborné způsobilosti požární preventista právnické nebo podnikající fyzické osoby  podle  § 11 (odst.6), zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů  + odznak odbornosti Preventista ( možnost získání odznaku odbornosti Preventista III. a nebo II. stupně  , podle toho na který stupeň má uchazeč nárok. Řídí se metodickým pokynem.

 

4. soustředěn

pátek večer zkoušky k získání  odznaku odbornosti Preventista

sobota, neděle  - psychologie funkcionáře- 13 hod

 

 

II. ročník

1. soustředění -  represe I.

 

2. soustředění - ochrana obyvatelstva

 

3. soustředění -  represe II

 

Po těchto soustředěních možnost  získání odznaku odbornosti Hasič III., II. anebo I. stupně. dle toho na který má uchazeč nárok. Řídí se metodickým pokynem.

 

4. soustředění -  pátek –    zkoušky k získání  odznaku odbornosti  Hasič

sobota, neděle  - rétorika, etiketa 13 hodin

 

III. ročník

 

1. soustředění

pátek -   public relations (práce s veřejností, práce s médii) – 3 hod

sobota -  fundraising (získávání finančních prostředků) – 8 hod

neděle - práce s mládeží v SH ČMS – 4 hod

 

2.  soustředění – práce s PC

 

3. soustředění

první pomoc – 9 hod

ekonomika v SH ČMS – 4 hod

 

4. soustředění

slavnostní závěr na VŠB TÚ Ostrava

 

Termíny jednotlivých soustředění pro rok 2012 budou vyhlášeny v měsíci listopadu 2011.

Přihlášky zasílejte na adresu ÚHŠ SH ČMS Bílé Poličany a Jánské Koupele a CHH Přibyslav do 30.12.2011 (podrobnější informace získáte ve školách SH ČMS  a CHH).

 

Materiál byl zpracován Ústřední odbornou radou pro vzdělávání a  byl schválen VV SH ČMS.

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

 

plakat chp-2017