Domů » Reprezentace » Reprezentace dorostu v PS » Čeští dorostenci přivezli 5 medailí z MS v Petrohradu, Jan Gášek je mistrem světa
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes126
mod_vvisit_counterVčera176
mod_vvisit_counterTento týden1213
mod_vvisit_counterMinulý týden1274
mod_vvisit_counterTento měsíc4907
mod_vvisit_counterMinulý měsíc7212
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096035583
Čeští dorostenci přivezli 5 medailí z MS v Petrohradu, Jan Gášek je mistrem světa Tisk
Středa, 13 Červenec 2011 12:47

SANKT PETERSBURG, 24.-30.6.2011 – koncem června měli hodně napilno členové dorostenecké reprezentace SH ČMS. Od pondělí do středy bojovali o medaile na II. mistrovství světa dorostenců v požárním sportu. Jejich premiérovému vystoupení na MS předcházela pouhá půlroční příprava.

Vše začalo v sobotu 25.6. závodem na věžích. Kluci trošku v obavách sledovali ruské veverky, jak se prohánějí po žebřících, ale nezlomilo je to. Jako první se na start postavil Vláďa Šenk a premiérový start českých dorostenců zvládnul perfektně. Na něj navázal i jeho Těškovický spolubojovník Bohdan Sroka. Posledním želízkem v ohni byl Honza Gášek, který předvedl jistý výkon a hned se zařadil mezi favority soutěže. Ve druhém kole se dokázal ještě zlepšit a zajistil si tak účast ve večerním finále.

Ve střední kategorii všichni kluci zalezli podle plánu bez výraznějších výkyvů. Pak se již začala věž chystat na nejstarší kategorii, která leze o patro výš.

Start 17-18 letých chlapců byl urychlen o tři čtvrtě hodiny a na to zřejmě doplatili naši dorostenci, kteří se nestihli na start připravit a rozběhat. Těžko se jim pak chytaly nástupy soupeřů a nedařily se zápichy. Všichni tak zapsali pokusy hluboko po svoje možnosti. V celkovém součtu po první disciplíně patřilo čechům 7. místo.

Odpolední program se nesl ve znamení slavnostního zahájení, představení družstev a doprovodného programu, který sledoval zaplněný stadion, na němž se občas dala zahlédnout i česká vlajka. Zlatým hřebem programu bylo večerní finále jednotlivých kategorií. Mezi mladšími se na start postavil Honza Gášek. Start se mu povedl perfektně. Pod věží byl první a hnal se nahoru. V přemíře snahy ovšem při zálezu zakopnul o parapet a oknem dovnitř proletěl po hlavě. Naštěstí se mu podařilo trefit došlapy a časomíru zastavil ve třetím nejlepším čase. První česká medaile byla na světě!!!

Ve čtvrtek byly na programu stovky a v nich jsme doufali v medailový úspěch. Ten na sebe nenechal dlouho čekat. Z prvního místa do finále postoupil Jan Gášek a ve finálovém běhu zvítězil v novém světovém rekordu 17,24. Výborné výkony předvedli „mimina“ Vláďa Šenk a Bohdan Sroka, kteří přidali dvacítkové časy.

Naprosto nečekané výkony předvedli kluci ze střední kategorie. Martin Lidmila si časem 16,60 zajistil postup do finále ze druhého místa a Tomáš Weidinger s novým osobním rekordem zůstal těsně před finálovými branami. Neztratil se ani Matěj Krayzel, který na poslední chvíli nahradil zraněného Tomáše Vlčka a sedmým místem potvrdil převahu Čechů ve střední kategorii. V samotném finále Martin Lidmila vsadil na risk, který by mu mohl přinést zlato, ale jeho volba nevyšla a skončil bez medaile.

Ve starší kategorii chtěli kluci odčinit výpadek z předešlého dne a podařilo se. Zákadní kolo vyhrál o pouhou setinu sekundy František Kunovský, Michal Bulín byl devátý a Petr Vaculín dvanáctý. Ve finále svedl nádherný souboj o zlato František Kunovský, ale umění mladého rusa bylo nad jeho síly. I tak byla radost ze zkompletované sady medailí veliká. Český tým v celkovém hodnocení stovek vyhrál a posunul se na páté místo celkového pořadí.

První štafeta se klukům moc nepovedla. Franta Kunovský se při seběhu z kladiny zranil a k poslední předávce jen dokulhal. Čas 62,16 stačil „jen“ na 4. místo. Nejdůležitější však bylo, co Františkův kotník, protože regule šampionátu nepovolují nasazení náhradníka. Během čtvrt hodiny po obstřiku, ledování a zatejpování následovalo pomalé rozhýbání a nakonec rozhodnutí nastoupit ke druhému pokusu. Výsledek 59,79 znamenal zlepšení na třetí místo a další bronz pro českou výpravu.

Závěrečný den byly na programu požární útoky. Před nimi patřilo české „komándě“ čtvrté místo o dva body za Bělorusy. První pokus vypadal hodně nadějně, ale prostřik na levé straně znamenal 26,37 a třetí místo. Bělorusové skončili s neplatným pokusem a v ten moment by patřil celkový bronz České výpravě. Ve druhé rundě se naši kluci zlepšili na 23,73 a museli čekat jak dopadnou Bělorusové. Výsledek 25,84 posunul Bělorusy na čtvrté místo, těsně za naše a tím uhájili celkový bronz. Na konto české výpravy přibyla další bronzová medaile za požární útok a v celkovém hodnocení to byly nepopulární brambory. I tak se jedná o vynikající umístění českých dorostenců, při své první účasti na této světové akci.

„Všichni kluci předvedli své maximum“, dodává vedoucí reprezentačního kolektivu Monika Němečková, „zaslouží si náš obdiv i obrovské poděkování. Jeli jsme si pro zkušenosti a přivezli medaile. Věřím, že klukům nasazení vydrží a že jejich úspěch bude motivací pro další mladé členy SH ČMS. Poděkování patří všem, kdo se více či méně o reprezentační tým starali, mateřským SDH, rodičům, kamarádům i komerčním partnerům, kteří nás podporovali. Petrohradské mistrovství je bezesporu jedním z důkazů dobré práce s dětmi a mládeží v rámci SH ČMS a to nejen v oblasti požárního sportu. Bez dlouhodobé systematicky řízené mimoškolní činnosti si podobné úspěchy lze jen těžko představit. Proto smekám před všemi vedoucími kolektivů MH, ať se nám všem dobrá práce daří i v budoucnu“.

Karel Švéda – tiskový zpravodaj reprezentace dorostu SH ČMS

 

FOTOGALERIE Jana Vráblíka z průběhu MS dorostu:

MS v PS dorostu a akademiků - dějství první: :Tož jsme tady!!!

MS v PS dorostu a akademiků - dějství Druhé - KALOKAGATHIA...

MS v PS dorostu a akademiků - dějství třetí - TAK ÚTOČÍ ČEŠI!!!

MS v PS dorostu a akademiků - dějství čtvrté - UŽ TO CINKÁ...!

 

 

 

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

 
Banner

plakat chp-2017