Domů » Soutěže » Mládež » Projekt "Soustředění dorostu" » Soustředění dorostu 2011 - shrnutí jarní části
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes183
mod_vvisit_counterVčera328
mod_vvisit_counterTento týden511
mod_vvisit_counterMinulý týden2092
mod_vvisit_counterTento měsíc6961
mod_vvisit_counterMinulý měsíc9974
mod_vvisit_counterOd 25.9.20095810081
Soustředění dorostu 2011 - shrnutí jarní části Tisk
Pátek, 03 Červen 2011 14:43

Projekt soustředění mládeže v disciplínách požárního sportu pro rok 2011 máme pro jarní kola za sebou a pomalu se k nám vkradla naše hlavní sportovní sezóna.

Do začátku května uspořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci se sdružením České federace požárního sportu o.s. celkem 7 kol projektu, které byly zaměřeny na celkovou přípravu pro nadcházející sezónu.

Projekt se pořádal v krajích Karlovarský, Jihomoravský, Středočeský, Zlínský, Královéhradecký, Olomoucký, Vysočina a celkem se projektu zúčastnilo neuvěřitelných 350 mladých členů SH ČMS, kteří se přijeli zdokonalovat v disciplínách požárního sportu. Jednotlivá soustředění byla zaměřena na správnou techniku překonávání překážek a také na správné rozcvičení, rozběhání a protažení. Na každém z kol projektu byla pro účastníky připravena tartanová dráha s překážkami a zajištěno ubytování a stravování po celou dobu konání a nad přípravou a samotným tréninkem dohlíželo více než 15 trenérů z řad špičky požárního sportu České Republiky. Jména jako Jakub Paulíček, Pavel Krpec, Andrea Hrouzková, Klára Šenkeříková a mnoho jiných byli všem účastníků velkým příkladem a vzorem při přípravě pro disciplíny požárního sportu.

Pár postřehů od samotných účastníků :

Patrik Žižka SDH Plesná

Jaký máš názor na pořádání projektu soustředění mládeže v disciplínách požárního sportu v roce 2011?

Myslím si, že je to super, jak z hlediska zvyšování výkonnosti závodníků, tak kvality  závodů. Také je to dobré pro propagaci požárního sportu, který se netěší příliš velké základně v této věkové kategorii.

Byl jsi jedním z účastníků soustředění v Karlovarském kraji, jak se ti zde líbilo?

Samozřejmě účastnil jsem se nejednoho soustředění v Karlovarském kraji. Soustředění se mi velice líbilo z důvodu kvalitního zázemí jak překážek, stadionu a samozřejmě v neposlední řadě super trenérů bez kterých by to ani nešlo.

Poslední dotaz má dvě části: doporučil by jsi dalším mladým členům SH ČMS  účast na těchto soustředěních a pokud ano tak z jakého důvodu?

Jaký máš názor na snížení věkové kategorie na 13 let pro tato soustředění?

Myslím, že je to dobré, jelikož vždy je v čem se zlepšovat a snížení věkové kategorie je jistě velice dobrý nápad z jednoduchého důvodu, přechody mladých hasičů k dorostenecké kategorii budou pro tyto 13-ti leté účastníky soustředění mnohem snazší.

 

 

Aneta Francová SDH Ivanovice na Hané

Aneto účastnila jsi se soustředění v Jihomoravském kraji, což bylo druhé kolo projektu, jak bys hodnotila přístup trenérů k účastníkům?

Přístup trenérů byl velice přátelský a osobní. Ke každému se snažili přistupovat individuálně, avšak i přes náročné tréninky nechybělo vtipkování a dobrá nálada. Myslím si, že i trenéři si celé soustředění užívali.

Soustředění ve Vyškově nebylo tvým jediným, kterého ses účastnila, jak hodnotíš celkovou organizaci?

Na soustředění pořádané SH ČMS a ČFPS jsem byla již 3 krát. Řekla bych, že každé přináší něco nového a postupně se i úroveň soustředění zvedá. Není to rivalita jako na závodech, spíše naopak. Pokaždé se vytvořila skvělá parta lidí a to mělo vliv na celkově klidný průběh soustřední.

Doporučila by jsi tento projekt i ostatním ?

Jistě. Myslím si, že projekt je výborný pro začátečníky. Soustředění nejsou stavěna na to naučit se za 4 dny běhat, to ani nejde, ale dozvědět se jak se správně rozcvičit, jak by se měli jednotlivé překážky správně technicky překonávat i třeba jak si nejlépe přichystat nářadí na disciplíny. Na své si však určitě přijdou pokročilí, neboť je pořád co zlepšovat.

01 02 03 04 05 06

 

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

Aktualizováno Pátek, 03 Červen 2011 14:50
 
Banner

plakat chp-2017