Domů » Zprávy ze SH ČMS » Memorandum o úzké spolupráci Svazu měst a obcí s dobrovolnými hasiči
 

Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes26
mod_vvisit_counterVčera153
mod_vvisit_counterTento týden564
mod_vvisit_counterMinulý týden1789
mod_vvisit_counterTento měsíc1572
mod_vvisit_counterMinulý měsíc7882
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096088793
Memorandum o úzké spolupráci Svazu měst a obcí s dobrovolnými hasiči Tisk
Čtvrtek, 24 Únor 2011 16:31

Prohloubení spolupráce mezi dobrovolnými hasiči a Svazem měst a obcí České republiky (SMO ČR) bylo jedním z důvodů schůzky představitelů Svazu se starostou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ing. Karlem Richterem a Jiřím Orsákem, starostou KSH Královéhradeckého kraje. Toto jednání se uskutečnilo 18. února 2011 v Hradci Králové. Podle slov předsedy SMO ČR Ing. Oldřicha Vlasáka se stal předmětem jednání především návrh dohody o vzájemné spolupráci a o postavení dobrovolných hasičů ve vztahu k obcím a městům.

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

„Obce podporu práce dobrovolných hasičů naplno vítají, neboť se jedná i o podporu spolkové činnosti. Hasiči jsou totiž většinou v malých obcích jedinou organizací, která zdejší občany sdružuje. Dobrovolní hasiči jsou mnohdy organizátory zdejších aktivit pro mládež, pořádají zábavy a sportovní soutěže. Domnívám se, že to je integrující součást obcí, takže spolupráce Svazu s dobrovolnými hasiči je důležitá. Také z pohledu zastupitelů obcí a měst jsou dobrovolní hasiči nezbytnou součástí života regionů, neboť se výrazným způsobem podílejí na ochraně majetku a zdraví obyvatel. Svou nezastupitelnou roli prokázali i při nedávných povodních,“ zdůraznil předseda Svazu Oldřich Vlasák. 
„Samozřejmě velice vítáme užší spolupráci se Svazem, vždyť naše občanské sdružení dobrovolných hasičů je počtem téměř 350 tisíc členů vlastně největší v republice. Naše organizace jsou v každé obci. Dobrovolní hasiči bývají mnohdy jako jedni z prvních při zásahu, ať se jedná o povodně a další živelné pohromy, pomáhají odstraňovat jejich následky a svým nasazením často riskují i své životy,“ uvedl starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Karel Richter.
Zmínil se také o legislativních nedostatcích v zákoně o požární ochraně, ze kterého vypadl důležitý bod týkající se pojištění dobrovolných hasičů. Doposud, pokud se dobrovolný hasič při zákroku zranil nebo byl v důsledku zásahu nemocen, byla mu nemocenská vyplácena v plné výši jeho mzdy. „Toto však již nyní neplatí a my se domníváme, že takto není možné postupovat. Vždyť dobrovolní hasiči nasazují své životy na ochranu majetku a zdraví obyvatel. Měli by mít plnou garanci případné náhrady, a to i za zdravotní postižení,“ řekl k problematice finančního vyrovnání dobrovolných hasičů Jiří Orsák, starosta KSH Královéhradeckého kraje.
Podle Oldřicha Vlasáka je nutné tento „výpadek“ v zákoně okamžitě vyřešit. Legislativní odbor SMO ČR se tomu bude v nejbližší době věnovat.
Na pořad jednání přišla také otázka důležitého školení a přípravy hasičů, konkrétně se zde hovořilo o hasičských školách, zabezpečení spolupráce s obcemi při řešení zlepšení prostředí i modernizace těchto zařízení a vybavení pro dobrovolné hasiče. Jiří Orsák zdůraznil v tomto směru velmi dobrou spolupráci s Královéhradeckým krajem a Magistrátem města Hradec Králové.
„Přítomní zástupci vedení dobrovolných hasičů se zajímali o v tuto chvíli ministrem Johnem zastavený projekt výcvikového centra pro hasiče a záchranáře, který měl být postaven v prostoru letiště v Hradci Králové. Centrum za 1,6 miliardy korun měla z 85 procent financovat Evropská unie, zbylých 240 milionů korun mělo dodat ministerstvo vnitra. Zastavení přípravy projektu musel ministr vysvětlit i na kontrolním výboru Poslanecké sněmovny. Dosud však nepředložil žádnou analýzu, že by toto centrum mělo být drahé nebo neúčelné. Ministr John nepředložil ani žádnou jinou smysluplnou variantu, která by mohla tento projekt nahradit. Jeho odložení může znamenat nenávratnou ztrátu těchto evropských peněz,“ zdůraznil Ing. Vlasák. Představitelé dobrovolných hasičů se za projekt plně staví, neboť se podle jejich vyjádření jedná o perspektivní záležitost, kterou moderní hasičský sbor nutně potřebuje. Přislíbili písemnou podporu projektu hradecké hasičské akademie.
„Je primární zájem obou apolitických skupin – Svazu měst a obcí České republiky a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, aby mezi nimi vznikla  úzká vazba. Proto také v nejbližší době dojde k podepsání dohody o spolupráci,“ řekl na závěr jednání předseda Svazu Oldřich Vlasák.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

plakat chp-2017