Najdete nás na Facebooku

FB-f-Logo  blue 144

Vzdělávání členů SH ČMS

 

LogoSHCMS-Akademik3

Kontakt

SH ČMS

Římská 2135/45

121 07 Praha 2


Telefon: 222 119 501
Fax: 222 119 507
Email: kancelar@dh.cz

IČ: 00442739

DIČ: CZ00442739

Hasičské čtení

HCproklik

Pivo REBEL - akce pro SDH

REBEL

toi-toi

toitoi

ALERION

alerion

Recyklujte s hasiči

www.RSH podzim

Gazza sport

gaza 1

Nadace ADRA

horizontalni logo adra barevne

Volejte s hasiči a UŠETŘÍTE

RSS

feed image

Statistika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes149
mod_vvisit_counterVčera211
mod_vvisit_counterTento týden149
mod_vvisit_counterMinulý týden1378
mod_vvisit_counterTento měsíc2734
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5814
mod_vvisit_counterOd 25.9.20096044939
Zápis z 19. 10. 2010 Tisk
Středa, 20 Říjen 2010 09:00

ZÁPIS
z ustavujícího zasedání Ústřední odborné rady historie a muzejnictví SH ČMS, konaného dne 19. října 2010 v CHH Přibyslav.

Přítomni: viz prezenční listina

Pořad jednání dle programu (viz pozvánka)

Jiří Pátek přivítal přítomné a informoval je o usneseních sjezdu SH ČMS a závěru jednání VV SH ČMS, na jehož základě byl jmonován vedoucím ÚOR historie a muzejnictví. Informoval o členech ÚOR, kteří byli schváleni VV a představil i další členy, o které se rozhodl UOR doplnit a odůvodnil jejich nominaci (kompletní složení UOR viz prezenční listina). Připomněl, že UOR působí v gesci náměstka Lubomíra Janeby a zdůraznil, že se jedná o ustavující zasedání.

Body dle programu:
1) Jiří Pátek informoval o bodech usnesení sjezdu SH ČMS, které se dotýkají práce UOR pro historii a muzejnictví.

2) Jiří Pátek a Stanislav Bárta informovali o XVIII. mezinárodních rozhovorech, které proběhly v září 2010 v chorvatském Varaždínu. Za českou stranu se zúčastnili Lubomír Janeba, Jiří Pátek, Vasil Pekar a Stanislav Bárta. Poslední dva jmenovaní také přednesli své příspěvky. V rámci sborníku je zařazen i text Aloise Vláčila. Příští jednání se uskuteční v roce 2011 opět v Přibyslavi. Je možné, že na základě debat proběhne v mírně pozměněném formátu (menší počet účastníků, debatní kruhy, apod.) Z jednání historické komise je potřeba vyzdvihnout bod týkající se archivu a expozice CTIF v Přibyslavi. Prezident Egger a předseda historické komise deklarovali zájem na zachování a rozvoji obou institucí v Přibyslavi. Byl dohodnut záměr přebudovat expozici zemí CTIF. Za tím účelem se sejde v dubnu 2011 v Přibyslavi mezinárodní komise, která zpracuje koncepci expozice a teké bude debatovat o archivu a knihovně CTIF a dokumentačním a badatelském centru v Přibyslavi. Stanislavu Bártovi byla uložena odpovědnost za další rozvoj expozice CTIF. Práce na historii hasičů v českých zemích

3) Stanislav Bárta a Miroslav Kružík informovali o aktivitách redakční rady. Do příštího zasedání UOR se členové redakční rady sejdou a připraví anotaci kapitol a konkrétní úkoly pro jednotlivé členy UOR a širší tým ke zpracování.

4) Stanislav Bárta informoval UOR o proběhlé soutěži kronikářů. Vysvětlil obtíže, které provázely hodnocení prací, které se tak nepříjemně protáhlo. Ocenil jednotlivé soutěžící a oznámil výsledky v jednotlivých kategoriích. Výsledky budou publikovány na webu CHH, v hasičských novinách a účastníci soutěže budou vyrozumněni poštou. Stanislav Bárta nastínil možnosti dalšího pokračování soutěže. Jiří Pátek navrhl v soutěži pokračovat v takto pozměněném formátu a vyhlásit nový ročník na příštím jednání UOR. Jako nezbytné se jeví omezení počtu témat, jejich přesnější specifikace a předem deklarované zapojení členů ÚOR pro historii do hodnotitelského týmu. Všichni členové připraví do příštího jednání návrhy možných témat ke zpracování.

5) Jiří Pátek nastínil zaměření činnosti UOR na rok 2011 (viz příloha). Schváleno.
Byla diskutována možnost certifikace dalších hasičských muzeí v ČR (Stanislav Bárta informoval o mechanizmu certifikace). Jiří Pátek deklaroval záměr navštívit vytipovaná hasičská muzea, informovat je o možnosti certifikace a nabídnout pomoc při případné realizaci. Předpokládaná realizace do příštího jednání UOR.

6) Hanuš Vídršperk informoval o aktivitách sekce sběratelů a o jejich spolupráci se sekcí filatelie.

Celé jednání uzavřel Jiří Pátek poděkováním všem účastníkům.
Zapsal: Mgr. Stanislav Bárta

Samozřejmě, tam jsou četné věci musíte mít na paměti o léčivých přípravcích. Můžete si koupit drogy z pohodlí své kanceláře. Co mohou zákazníci nakupovat na webu? Za posledních deset let se sortiment můžete získat na webu je skutečně široká. Některé léky se obvykle používají k léčbě různými typy bakteriálních infekcí, jako je zápal plic a infekcí hrdla. Rozhodně to není všechno. Už jste někdy slyšeli o co koupit Genericky Cialis? Je to účinná látka Sildenafil.

Aktualizováno Čtvrtek, 18 Říjen 2012 08:50
 

plakat chp-2017